2013

Personal Highway je konceptuálna platforma, kde sa v jednom čase a na jednom mieste stretávajú rôzne druhy umenia – hlavne hudba, literatúra a vizuálne reflexie.

Najznámejšia litovská jazzová kapela s početnými medzinárodnými úspechmi. Skupina kapelníka Dainiusa Pulauskasa okrem európskych festivalov koncertovala aj v Číne a v Indii. 

Amadinda je najoriginálnejšia a najvšestrannejšia perkusná skupina v Európe. Celosvetovú slávu získali predovšetkým vďaka svojim interpretáciám skladateľov ako John Cage, Maurice Ravel, Claude Debussy, György Ligeti a Steve Reich.

Jazzbrothers je aktuálny projekt kontrabasistu Štefana “Pištu” Bartuša vo fantastickom, sčasti medzinárodnom obsadení. Hlavnou hviezdou kvintetu je okrem samotného Bartuša špeciálny hosť Antonio Farao.

Chris Potter je jedným z najlepších saxofonistov v súčasnom jazzovom svete. Downbeat ho nazval “najviac kopírovaným hráčom na našej planéte”, podľa Davea Liebmana je jedným z najtaletovanejších hudobníkov. Chris Potter bol viackrát nominovaný na Grammy, a hral s najjagevejšími hviezdami jazzu - s Herbiem Hancockom, Johnom Scofieldom, Patom Methenym, Daveom Hollandom.

The Brand New Heavies má na konte množstvo večne zelených hitov ako “Dream Come True”, “Never Stop”, “Dream On Dreamer”, “Midnight At The Oasis”, “Sometimes”, “You Are The Universe”, “Shelter” alebo “Surrender”.  Legendárna skupina v Bratislave zahrá v 7 člennej koncertnej zostave, vrátane všetkých troch pôvodných členov.

Projekt  je spojením literatúry pre  klasickú gitaru a improvizovanou world music inšpirovanou hudbou všetkých kútov sveta, ako napríklad indickou, africkou alebo orientálnou.

Francúzski umelci na našom festivale vždy prekvapia energiou, originalitou, a experimentátorstvom. Nebude to inak ani tento rok: z Paríža prichádza nová hviezda francúzskeho jazzu, saxofonista Guillaume Perret.

Bilal je americký spevák, skladateľ a producent. Jeho hviezda na newyorskej hudobnej scéne začala stúpať v posledných mesiacoch dvadsiateho storočia - vďaka účasti na Guruho projekte Jazzmatazz a spolupráci s legendami ako J Dilla, Erykah Badu, The Roots a Common.

Trio speváka a dvoch hudobníkov, ktorí si už napriek mladému veku stačili vybudovať na scéne veľmi dobrú povesť. Originálne akustické aranžmány jazzových štandardov s originálnymi nástrojmi ponúkajú poslucháčovi nevšedný zážitok.