S.P. Bartus & JazzBrothers feat Antonio Farao

SK

Andy Middleton - saxofón USA
Stefan „Pista“ Bartus - basa SK/AT

Michal Bugala - gitara SK
Antonio Farao - piáno IT
Vladimir Kostadinovic - bicie SRB/AT

Jazzbrothers je aktuálny projekt kontrabasistu Štefana “Pištu” Bartuša vo fantastickom, sčasti medzinárodnom obsadení. Hlavnou hviezdou kvintetu je okrem samotného Bartuša špeciálny hosť Antonio Farao.

Antonio Farao je slávny taliansky pianista, ktorý nedávno vydal svoj dvanásty sólový album “American Quartet”, ako kapelník kvarteta s Irom Colemanom, Jackom DeJohnetteom a Joe Lovanom. Hrával s menami ako Lee Konitz, Miroslav Vitous, John Abercrombie, Richard Galliano, Toots Thielemans, Didier Loockwod či Branford Marsalis.

Ako Jazzbrothers sa na našom festivale predstavia aj americký saxofonista Andy Middleton, srbský bubeník Vladimir Kostadinovic a talentovaný slovenský gitarista Michal Bugala.

Jazzbrothers je akustický jazzový projekt v modernej interpretácii. Jednotlivé skladby reflektujú najnovšie trendy jazzovej hudby. Moderná fúzia latin, klasického a free jazzu je výsledkom kompozície, pričom každý člen má priestor na improvizáciu. Skladby zachytávajú profesné skúsenosti autora, ako aj silné emočné úseky v jeho živote.