2008

Jeho unikátny hlasový prejav je jedným z najdrahocennejších pokladov hudobného sveta. Vďaka svojmu inovatívnemu spevu je vzrušujúcim, a úspešným umelcom už vyše 40 rokov. Okrem množstva medzinárodných ocenení, zlatých a platinových platní, a vlastnej hviezdy na Hollywood Walk of Fame je držiteľom aj siedmych ocenení Grammy. Je jediným spevákom, ktorý dostal Grammy v troch kategóriách - jazz, pop, a r&b.

Skupina [re:jazz] debutovala v roku 2002 albumom, ktorý priniesol prekvapivé, a veľmi svojské jazzové reinterpretácie hitov elektronickej scény. Na nečakaný úspech v roku 2004 nadviazali albumom "Point of View". Dnes už jedna z medzinárodne najúspešnejších nemeckých jazzových skupín získala pozornosť a uznanie akustickými verziami pesničiek umelcov ako Air, Roni Size, Rockers Hifi, Kruder&Dorfmeister, či Jazzanova.

Karen Briggs je americká huslistka z New Yorku. Študovala vo Virginií, kde niekoľko rokov hrávala s Virginia Symphony Orchestra. V roku 1987 sa vrátila do New Yorku, a štyrikrát po sebe vyhrala legendárnu "noc amatérov" v Apollo Theater. 

Anita Soul sa do povedomia verejnosti síce dostala vďaka niekoľkým úspešným televíznym programom, ale fanúšikovia (predovšetkým čiernej) hudby si ju obľúbili vďaka pôsobeniu v kapele Deep´n Space, ktorú založila spolu s Marcelom Palonderom v roku 2006. Jej hviezda stúpala rýchlo, na slovenskej hudobnej scéne priam zažiarila. 

Triango je unikátnym projektom Petra Breinera, najznámejšieho súčasného slovenského dirigenta, skladateľa a klavíristu, ktorý veľkú časť svojho života prežil v Kanade a neskôr v USA. 

Rakúska skupina Stefan Wagner Group príde na Bratislavské jazzové dni predstaviť svoj nový album "The Long Walk". Stefan Wagner je vo Viedni už gitarovou legendou - v rôznych kluboch a na festivaloch vystupuje už od začiatku 90tych rokov. 

Speváčka Karrin Allyson pochádza z Arkansasu, vyštudovala klasické piáno v Omahe, kde aj začala svoju profesionálnu kariéru ako interprétka klasických pesničiek 70tych rokov. Hrala a spievala skladby od Joni Mitchell, či Carole King, mala funk-rockový repertár, a bola kapelníčkou v čisto ženskej skupine.

Swing Out Sister je britská jazz-popová skupina, ktorá svoju už vyše dvadsaťročnú kariéru odštratovala v roku 1986 celosvetovým megahitom "Breakout". Na štartovaciej čiare svojho štýlu stáli spolu s Matt Bianco, ale na rozdiel od nich sa už začiatkom 90tych rokov odklonili od elektronického popového soundu, a inšpirovali sa jazzom, soulom a funkom 60tych a 70tych rokov. 

Radovan Tariśka pochádza z hudobníckej rodiny. K hudbe ho priviedol jeho starý otec, ktorý bol tiež klarinetista a saxofonista. Počas štúdia na Konzervatóriu v Žiline bol členom Big Bandu The Slovak Young Swing Generation, s ktorým vystúpil aj na BJD 1997. Na domácej scéne pôsobil v rôznych projektoch s umelcami ako Juraj Bartoš, Gabo Jonáš, Miki Škuta, Matúš Jakabčic, Peter Lipa, Ľuboš Šrámek, Pavol Bodnár, atď. 

Gianfranco Continenza je taliansky skladateľ a gitarista. Pochádza z Torina, kde vďaka svojmu otcovi začal hrať na gitaru už ako osemročný. Otec Nino Continenza je taktiež renomovaný jazzový gitarista. Gianfranco vyštudoval Guitar Institute of Technology v Hollywoode so 100percentým výsledkom, má teda americký červený diplom z hry na gitaru, a z jazzu.