Karen Briggs & Jan Fabricky's OVERT ACT

Karen Briggs je americká huslistka z New Yorku. Študovala vo Virginií, kde niekoľko rokov hrávala s Virginia Symphony Orchestra. V roku 1987 sa vrátila do New Yorku, a štyrikrát po sebe vyhrala legendárnu "noc amatérov" v Apollo Theater. 

O rok neskôr sa vydala, presťahovala do Los Angeles, a vydala sa aj na svoje prvé profesionálne turné - americké a japonské turné so skupinou Soul II Soul. V roku 1991 sa pripojila k Yannimu, klávesistovi s puncom svetovej inštrumentálnej hviezdy. Po Yanniho boku nahrávala, a koncertovala trinásť rokov. Jej prezývka vznikla na základe Yanniho koncertných klipov - odvtedy Karen Briggs kamaráti a fanúšikovia volajú "The Lady in Red." Posledné turné s Yannim absolvovala v roku 2004.

Karen Briggs debutovala v koncertnej sieni Carnegie Hall v roku 1994, kde vystupovala s pianistom Daveom Grusinom. Neúplný zoznam umelcov, s ktorými odvtedy hrala, alebo nahrávala: Stanley Clarke, Wu Tang Clan, En Vogue, Chaka Khan, Wynton Marsalis, Kenny Loggins, Taliesin Orchestra, Diana Ross...

Karen Briggs má prirodzenú schopnosť improvizovať v rôznych hudobných štýloch - jazz, symfonický, alebo latino orchester, R&B, gospel, a dokonca aj hiphop. Jej hudobné zábery siahajú cez Karibik a Afriku, až po Orient a Ďaleký východ.

Jej unikátny sound kombinuje rock Jimiho Hendrixa, soul Arethy Franklin, bop a swing Charlieho Parkera. Karen Briggs je jednou z mála umelcov, ktorí sa hodia tak do Carnegie Hall, ako aj do harlemského Apollo Theater. A zvykne aj vypredať obe sály - veď uvidíte v PKO, kde vystúpi s formáciou Jan Fabricky's Overt Act v jej novom zložení.