Karrin Allyson

USA

Speváčka Karrin Allyson pochádza z Arkansasu, vyštudovala klasické piáno v Omahe, kde aj začala svoju profesionálnu kariéru ako interprétka klasických pesničiek 70tych rokov. Hrala a spievala skladby od Joni Mitchell, či Carole King, mala funk-rockový repertár, a bola kapelníčkou v čisto ženskej skupine.

 Keď jej zavolal Ron Schoonover, majiteľ legendárneho jazzového a bluesového klubu Phoenix v centre Kansas City, neváhala, a prijala ponuku. Stala sa rezidentkou klubu, kde sa neskôr zoznámila aj so svojou neskoršou kapelou.


Od roku 2000 býva v New Yorku, a nie len tak... Je hviezdou tamojšej jazzovej klubovej scény, a miláčikom hudobných kritikov.

"Momentálne jedna z najcharizmatickejších osôb na pódiu", píše New York Times. Associated Press pridáva: "Allyson vie, o čom je spievanie jazzu... niekedy nežná, niekedy nepoddajná, ale vždy napojená na nálady obecenstva." Karrin Allyson od roku 1994 vydala jedásť albumov, z ktorých jeden bol tribute albumom Johnovi Coltraneovi. Posolstvo jej tohtoročného, nového albumu "Songs of Brasil" je optimistické, a regeneratívne.