2012

Quartet spája mladých talentovaných hudobníkov, predstaviteľov novej slovenskej jazzovej generácie. Skupina je laureátom súťaže Jazzové Vianoce a má cenu súťaže Nové tváre slovenského jazzu za presvedčivé inštrumentálne výkony v jazzovom duchu.

Len málo je takých žánrových kapiel, ktoré už niekoľko desaťročí pozná a uznáva celá planéta. Kool & Gang má na konte viac ako 70 miliónov predaných nosičov, desiatky svetových hitov, dve ocenenia Grammy a 31 platinových albumov.

Pierre de Trégomain je francúzsky jazzový spevák novej generácie. Inšpiruje sa širokou škálou speváckych štýlov - od Ala Jarreaua až po Klausa Nomiho. Krásnym a čistým hlasom interpretuje svoje vlastné texty a kompozície, ktoré síce hľadia aj do minulosti, ale výrazne spoluvytvárajú jazzovú budúcnosť.

Zuzana Mikulcová je čerstvá absolventka Pražského konzervatória v odbore populárny spev, ďalej študuje skladbu a aranžovanie. Pred troma rokmi sa stala víťazkou súťaže ,Nové tváre slovenského jazzu. Verejnosti sa predstavila aj ako úspešná finalistka televíznej súťaže Hlas Československa 2012.

Speváčka Lucia Lužinská a gitarista Boris Čellár sú známi svojím hudobným prístupom, prinášajúcim kvalitný jazz v príjemnej a prijateľnej forme. Svedčia o tom aj tri úspešné spoločné albumy, plné prearanžovaných známych skladieb aj vlastných kompozícií.

Elif Çağlar je jazzová speváčka z Istanbulu, najväčší súčasný talent tureckého jazzu. Podobne ako u jazzových legiend sedemdesiatych a osemdesiatych rokov z krajiny polmesiaca, aj Elif je inšpirovaná predovšetkým fusion, ku ktorému pridáva prirodzenú orientálnu aj modernú príchuť.

Inside Group je slovenské inštrumentálne fusion trio. 

Jemný a čistý akustický zvuk kapely Bloom vznikol ako výsledok hľadania svojho vlastného hlasu v súčasnom rušnom svete. 

Trúbkár a aranžér Till Brönner je najväčšou hviezdou európskeho jazzu poslednej dekády. Prestížnu cenu Echo vyhral päťkrát, bol nominovaný aj na Grammy. Predal viac albumov ako hociktorý iný nemecký jazzový umelec, výrazne sa presadil aj v New Yorku, koncertoval a nahrával s jazzovými aj popovými hviezdami.

Jemný a čistý akustický zvuk kapely Bloom vznikol ako výsledok hľadania svojho vlastného hlasu v súčasnom rušnom svete.