Alegre Correa - gitara, spev
Aziz Sahmaoui - perkusie, spev
Paco Sery - bicie
Emile Parisien - dychové nástroje
Thierry Eliez - klávesové nástroje
Alioune Wade - basová gitara
Jorge Bezerra - perkusie

The Syndicate a Tribute to Joe Zawinul

Joe Zawinul svojich spoluhráčov vždy vyberal nielen podľa ich virtuozity, ale aj podľa toho, či dotyčný hudobník prinesie do kapely aj niečo svoje, unikátne, či zapadne do jeho hudobnej vízie. Po rozpade Weather Report takto zostavoval a cizeloval The Zawinul Syndicate, hybnú silu k jeho výletom v rámci, ale predovšetkým spoza hraníc jazzu.

Jeho smrť pred dvoma rokmi nespôsobila zánik jeho hudobných vízií - The Syndicate sa rozhodli pokračovať aj bez neho, aby šírili a rozvíjali Zawinulovo dedičstvo. Skupina sa po dlhšom čase vydáva na mesačné turné, v rámci ktorého sa predstaví aj na BJD.

Frontmanom The Syndicate je brazílsky gitarista a spevák Alegre Correa, ktorý so svojou vlastnou skupinou je na domácej pôde hviezdou latino-jazzu. Aj ostatná zostava je prvotriedna, a medzinárodná: francúzi sú hráč na klávesy Thierry Eliez (okrem Zawinula spolupracoval aj s Jacom Pastoriousom a s Ericom Serrom), dychár Emile Parisien, a perkusionista Aziz Sahmaoui.

Basák Alioune Wade pochádza zo Senegalu (hral aj s Bobbym McFerrinom a s Youssou N'Dour), bubeník Paco Sery je z Pobrežia Slonoviny, druhý perkusionista Jorge Bezzerra je z Brazílie, kde spolupracoval s Deodatom.

Vďaka The Syndicate hudobný odkaz Joe Zawinula žije ďalej - žiaľ sám majster sa už nemôže zúčastniť na jubilejnom ročníku BJD, no vďaka svojej hudbe bude prítomný.