Shakatak

GB

Bill Sharpe - klávesy
Jill Saward  -  spev, perkusie
Roger Odell -  bicie
George Anderson  -  basa
Alan Wormald  -  gitara
Jacqui Hicks  - spev, saxofón
Nick Smith  -  zvukový majster

Skupina Shakatak prežíva nepretržite úspešnú kariéru, aká sa len málokedy vidí. Netýka sa to iba dĺžky jej trvania, ale aj počtu a kvality nahrávok a koncertov, a predovšetkým špičkovej hudobníckej a skladateľskej kvality. Shakatak je neobyčajná skupina - fanúšikovská základňa je obrovská, napriek tomu silno pretrváva aj kultový status, neobvyklý jav v prípade jazzfunkových kapiel. 

Paradoxov by sa našlo aj viac - Shakatak je pevnou súčasťou svetového hudobného dedičstva, zároveň ide o dodnes veľmi aktívnu kapelu, ktorá od svojho založenia vydáva albumy každý rok, a neustále intenzívne koncertuje.

Shakatak debutoval v roku 1981, odvtedy albumy aj single kapely vstupujú do jazzových aj popových hitparád viac než pravidelne. Za ten čas sa podpísala pod viac ako päťdesiat albumov, z nich skoro desiatku živých. Ten aktuálny štúdiový z roku 2009 sa volá “Afterglow”. Najznámejšími hitmi Shakatak sú "Night Birds", "Down on the Street" a “Day By Day” - v poslednej menovanej pesničke hosťuje magická spevácka megahviezda Al Jarreau.   

Shakatak sa zároveň pevne etabloval ako pulzujúca, prvotriedna živá kapela, kombinujúca špičkové hudobnícke kvality so zmyslom pre zábavu. Na Bratislavských jazzových dňoch už vystupovali hviezdy ako Level 42, Matt Bianco, Spyro Gyra alebo Candy Dulfer – koncert Shakatak je ďalším vystupňovaním pozývania umelcov, ktorí popri parádnom hudobnom zážitku ponúknu odľahčenejšiu atmosféru, a rozhýbu obecenstvo festivalu.

Jazzfunk svetových kvalít na festivale nesmie chýbať, a unikátny Shakatak je na tento rok tá jediná správna voľba.