GB

Corinne Bailey Rae je dvojnásobnou držiteľkou ceny Grammy: v roku 2008 ju dostala za účasť na albume Herbieho Hancocka “River: The Joni Letters”, v roku 2012 za interpretáciu Marleyho pesničky “Is This Love” za najlepší výkon v R&B. Predtým získala aj MOJO, MOBO, a Music Week Award.

Najväčším prekvapením a objavom minuloročných jazzákov bola anglická skupina GoGoPenguin. Teraz vám prinášame slávnu kapelu, ktorá ju inšpirovala. Portico Quartet je už desať rokov stálicou britského moderného jazzu.

Ochrannou známkou manchesterského tria je kombinácia minimalistických klavírnych tém, hlbokých kontrabasových liniek, a elektronickou hudbou inšpirovaných bicích. 

James Taylor Quartet je britská jazzfunková kapela, ktorú preslávili predovštkým fantastické živé vystúpenia. Skupinu založil konccom osemdesiatych rokom Hammond organista James Taylor.

The Brand New Heavies má na konte množstvo večne zelených hitov ako “Dream Come True”, “Never Stop”, “Dream On Dreamer”, “Midnight At The Oasis”, “Sometimes”, “You Are The Universe”, “Shelter” alebo “Surrender”.  Legendárna skupina v Bratislave zahrá v 7 člennej koncertnej zostave, vrátane všetkých troch pôvodných členov.

Skupina Shakatak prežíva nepretržite úspešnú kariéru, aká sa len málokedy vidí. Netýka sa to iba dĺžky jej trvania, ale aj počtu a kvality nahrávok a koncertov, a predovšetkým špičkovej hudobníckej a skladateľskej kvality. Shakatak je neobyčajná skupina - fanúšikovská základňa je obrovská, napriek tomu silno pretrváva aj kultový status, neobvyklý jav v prípade jazzfunkových kapiel. 

Miro Herák a Michal Vaňouček dlhodobo pôsobia v Holandsku. Vybrali sa tam na štúdiá, ale počas nich sa vďaka talentu a tvrdej práci stali integrálnou súčasťou európskeho jazzu. Ich kmeňovou formáciou je duo zvané As Guests, ale vo výnimočných prípadoch hrávajú aj s väčšími skupinami. 

Swing Out Sister je britská jazz-popová skupina, ktorá svoju už vyše dvadsaťročnú kariéru odštratovala v roku 1986 celosvetovým megahitom "Breakout". Na štartovaciej čiare svojho štýlu stáli spolu s Matt Bianco, ale na rozdiel od nich sa už začiatkom 90tych rokov odklonili od elektronického popového soundu, a inšpirovali sa jazzom, soulom a funkom 60tych a 70tych rokov. 

Us3

Us3 založili Geoff Wilkinson a Mel Simpson v roku 1992 v Londýne. Už druhým singlom The Band That Played The Boogie dokázali na seba upozorniť nielen na tanečnej scéne. Nový sound, miešajúci jazzové sample a hiphop nadchol aj majiteľov legendárneho jazzového vydavateľstva Blue Note Records, ktorí dvom producentom dali k dispozícií svoj celý katalóg na ľubovoľné samplovanie. 

Albumovým debutom "Whose Side Are You On?" v roku 1984 sa skupina Matt Bianco cez noc stala britskou jazzpopovou senzáciou.