2010

Hlas Silvie Gieciovej môžete poznať najmä z už neexistujúcej rap-funkovej kapely Quasimondo, a z niektorých pesničiek hiphopového projektu Modré Hory. 

Hyperpotamus je pseudonym španielskeho umelca, ktorý pomocou loopovacieho pedálu a štyroch mikrofónov sám „vytvára“ celú kapelu. Výsledok je pozoruhodne muzikálny a plný.

Larry Carlton je americký smooth a fusion jazzový, a rockový gitarista a spevák. Počas svojej sólovej kariéry získal tri ocenenia Grammy Awards, vrátane za hudbu k seriálu Hill Street Blues.

Orchester, ktorý založil Gustav Brom, zahájil profesionálnu kariéru v roku 1940 v hoteli Radhošť v Rožnove pod Radhošťom. Vtedy nikto nepredpokladal, že táto kapela bude hrať pod Bromovým vedením až do jeho smrti v roku 1995. Za dobu svojej existencie získala celosvetové renomé. Podľa amerických kritikov v šesťdesiatych rokoch patrila medzi desiatich najlepších bigbandov sveta.

Christian Scott je americký jazzový trúbkár, skladateľ a producent. Narodil sa 1983 v New Orleans,  v rodine šéfa afroamerickej odnože hnutia Mardi Gras. Jeho strýko, saxofonista Donald Harrison Jr. bol  členom Art Blakey's Jazz Messengers. Odkaz New Orleans a skoršie éry moderného jazzu sú dôležitou súčasťou hudby Christiana Scotta, ale v podstate je to novátorský modernista. 

Groove Brothers je v istom zmysle pokračovaním skupiny Shot In The Dark. Projekt sa posunul do novej formy - už len samotná zostava nástrojov predpovedá mohutný zvuk a pôsobivý zážitok. 

Špecialitou kvintetu Miklósa Lukácsa je up-to-date world fusion, ktorý sa drží tradícií jazzu. Tajomstvo zvuku skupiny je zdanlivo jednoduché: najvýraznejšie mladé maďarské jazzové talenty uplatňujú svoj tvorivý prístup. Quintet ignoruje väčšinu európskych hudobných rutín: rytmy  čerpajú z bohatosti a zložitosti indického systému Tala, melódie a harmónie strážia prítomnosť progresívneho jazzu.

Skupina Shakatak prežíva nepretržite úspešnú kariéru, aká sa len málokedy vidí. Netýka sa to iba dĺžky jej trvania, ale aj počtu a kvality nahrávok a koncertov, a predovšetkým špičkovej hudobníckej a skladateľskej kvality. Shakatak je neobyčajná skupina - fanúšikovská základňa je obrovská, napriek tomu silno pretrváva aj kultový status, neobvyklý jav v prípade jazzfunkových kapiel. 

Milo Suchomel Quartet funguje sedem rokov. Zostava sa príležitostne obmieňa. Skupina jedného z najvýraznejších talentov na našej jazzovej scéne sa úspešne prezentuje na domácich aj na európskych pódiách. Na BJD 2010 bude zostava špeciálna - rozšírená na sextet.

Speváčka Katarína Koščová pristupuje k tvorbe a interpretácii hudby úplne inak, ako by sa mohlo očakávať od prvej slovenskej Superstar. Vydala sa na dlhšiu a ťažšiu, ale o to radostnejšiu hudobnú cestu. Jej cieľom nie sú krátkodobé výhry, ale veľmi osobná a kvalitná hudba, ktorá osloví aj náročnejšieho poslucháča.