2007

Henry Tóth gitarový virtuóz s klasickým vzdelaním, pedagóg, producent a skladateľ. Okrem vlastnej inštrumentálnej skupiny Big H, hral ako hosť v rôznych formáciách a spolupracoval s množstvom domácich a zahraničných interpretov napr. Delmar Brown, Dough Wimbish, Alex Deutsch, Lou Soloff, Richard Muller, Marika Gombitová,Elán, Adriena Bartošová, Peter Lipa, Anna Katarina Schatzl, Martin Babjak... 

Bibi Tanga je šarmantný, všestranný, nekonvenčný spevák a hudobník, živý kaleidoskóp africkej a americkej černošskej hudby dvadsiateho storočia. Na gitaru, basu a saxofón sa učil hrať z nahrávok Curtisa Mayfielda a Jamesa Browna.

Spyro Gyra založil v roku 1974 Jay Beckenstein, pôvodne ako štúdiový projekt zameraný na ľahšie formy jazzu, kombinované s karibskou hudbou a rhythm and blues.

Počas svojej dlhoročnej sólovej kariéry saxofonista Bill Evans implementoval do jazzu mnoho hudobných žánrov - hiphop, fusion, bluegrass, latino. Začínal po boku Milesa Davisa, bol členom Mahavishnu Orchestra a Elements. 

Friend'n Fellow sú majstrami vášnivého hudobného dialógu, predstavujú najlepšie európske duo speváčky a gitaristu. Constanze Friend a Thomas Fellow spoločne odohrali vyše tisíc koncertov, napríklad aj ako predkapela Ray Charlesa, Al Jarreaua či Luthera Allisona.

Us3

Us3 založili Geoff Wilkinson a Mel Simpson v roku 1992 v Londýne. Už druhým singlom The Band That Played The Boogie dokázali na seba upozorniť nielen na tanečnej scéne. Nový sound, miešajúci jazzové sample a hiphop nadchol aj majiteľov legendárneho jazzového vydavateľstva Blue Note Records, ktorí dvom producentom dali k dispozícií svoj celý katalóg na ľubovoľné samplovanie. 

Wolfgang Puschnig, Florian Bramböck, Klaus Dickbauer a Christian Maurer, štyria najlepší a najznámejší rakúski hráči na saxofón - to je Saxofour. 

Mark Egan je jedným z najvýznamnejších a najrešpektovanejších hráčov na bezpražcovú basu. Jeho jedinečný štýl a zvuk je elegantný, ale zároveň premenlivý a všestranný.

Ulf Wakenius je fantastický švédsky gitarista, vo svete známy od roku 1997, kedy sa stal členom kvarteta Oscara Petersona.

Hanka Gregušová a jej skupina sa zameriava na obľúbenú prevzatú, aj vlastnú jazzovú tvorbu. Ide o štandardy a známe soulové skladby, ozvláštnené modernými aranžmánmi a štylizáciou do souljazzovej podoby, ktorú skvele vystihuje príjemne zamatovo zafarbený hlas speváčky.