Henry Tóth & Marian Čekovský Band

SK

Henry Tóth - nylonová a el. Gitara
Marian Čekovský - klavír, spev
Pavol Jeňo - trumpeta
Adrian Harvan - saxofón
Marti Janočko - bicie
Boris Maťko - el. Gitara
Nataša Džunková - spev

Henry Tóth gitarový virtuóz s klasickým vzdelaním, pedagóg, producent a skladateľ. Okrem vlastnej inštrumentálnej skupiny Big H, hral ako hosť v rôznych formáciách a spolupracoval s množstvom domácich a zahraničných interpretov napr. Delmar Brown, Dough Wimbish, Alex Deutsch, Lou Soloff, Richard Muller, Marika Gombitová,Elán, Adriena Bartošová, Peter Lipa, Anna Katarina Schatzl, Martin Babjak... 

Na svojom konte má 3 sólové albumy The Big H-Breath, The Spirit of memory a posledný 2album The Breath & Blue, na ktorých nájdete pospájané množstvo hudobných žánrov čo je asi spolu s vynikajúcou improvizáciou jeho charakteristickým znamením.

Marian Čekovsky, klavirista, spevák, skladateľ spolupracoval na našej scéne s množstvom interpretov a má za sebou aj sólový album Marian Čekovský Ritro Songs (2006).

Spolu s Henrym vytvorili množstvo úspešných projektov a spoločné hranie sa rozhodli predstaviť s touto formáciou. Skladby pochádzajú z autorskej dielne Tóth - Čekovský a niekoľkých diel svetových skladateľov a aj keď je ťažké presne pomenovať štýl hrania ide o spojenie nu jazzu a lyrick jazzu s prvkami voľnej improvizácie.