CZ

Zmiešajte moderný jazz a groove, pridajte štipku experimentu, dochuťte českou melodikou - dostanete kapelu s názvom Vilém Spilka Quartet.

Carpet Cabinet je mladá moderná kapela, pretavujúca do vlastnej tvorby vplyvy zo súčasnej scény soulu, jazzu, hip-hopu, funku, R´n´B, či elektronickej hudby.  Je inšpirovaná hudobníkmi ako Robert Glasper, Snarky Puppy, Erykah Badu, José James, Chris Dave, J Dilla, Hiatus Kaiyote či  Electro Deluxe.

Východiskovým bodom skupiny Vertigo je síce jazz, ale zvuk česko-slovenského sextetu je vďaka kreativite, improvizácie, a sofistikovanej kompozície prekvapivý a originálny, miestami zasahujúci až do oblasti súčasnej vážnej hudby.

Orchester, ktorý založil Gustav Brom, zahájil profesionálnu kariéru v roku 1940 v hoteli Radhošť v Rožnove pod Radhošťom. Vtedy nikto nepredpokladal, že táto kapela bude hrať pod Bromovým vedením až do jeho smrti v roku 1995. Za dobu svojej existencie získala celosvetové renomé. Už v šesťdesiatych rokoch patrila medzi desiatich najlepších bigbandov sveta.

Sisa Fehérová je slovenská jazzová speváčka s charakteristickou zamatovou farbou hlasu a soulovým prejavom. Jazz študovala v Prahe, momentálne pôsobí v Londýne. Na festival sme ju pozvali na základe obrovského úspechu na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch

Jaromír Honzák je český kontrabasista. V osemdesiatych rokoch bol zakladateľom legendárnej skupiny Naima, potom tri roky študoval na Berklee College of Music. V Bostone koncertoval s umelcami ako Kurt Rosenwinkel, Roy Hargrove, Mark Turner, a Chris Cheek.

Personal Highway je konceptuálna platforma, kde sa v jednom čase a na jednom mieste stretávajú rôzne druhy umenia – hlavne hudba, literatúra a vizuálne reflexie.

Skupina vznikla pred štyrmi rokmi na pôde Konzervatória Jaroslava Ježka v Prahe. Kvartet sa od začiatku zameriava hlavne na autorskú tvorbu hlavne z pera klaviristu a skladateľa Michala Worka. 

Emil Viklický je meno, ktoré netreba obzvlášť predstavovať ani v našich končinách. Jeden z mála celostvetovo známych a uznávaných českých hudobníkov je na scéne od sedemdesiatych rokov. Koncert klavíristu Viklického so svojim aktuálnym triom bol minulý rok menovaný na serveri All About Jazz ako jeden z dvanástich najlepších vystúpení roka.

Speváčka Petra Vlková je výnimočným talentom z Čiech - vyniká hlasom, muzikálnosťou aj celkovým vystupovaním.