Vilém Spilka Quartet

CZ

Radek Zapadlo - tenorsaxofón

Vilém Spilka – gitara

Vlastimil Trllo – kontrabas

Martin Kleibl – bicie

Zmiešajte moderný jazz a groove, pridajte štipku experimentu, dochuťte českou melodikou - dostanete kapelu s názvom Vilém Spilka Quartet. Saxofonistu Radka Zapadla, basáka Vlastimila Trlla, bubeníka Martina Kleibla a gitaristu a kapelníka Viléma Spilku spojuje aj záľuba v improvizácií. Jazzový fundament skupiny sa prejavuje tak v pečlivo zvolených jazzových opusoch Wayne Shortera či Thelonia Monka, ako aj vo svojskom prístupe k hudbe vo vlastných kompozíciách. Členovia kapely se radi vzájomne inšpirujú a prekvapujú.

Kvarteto vzniklo v roku 2013 v rade spoločných hudobných aktivít, v ktorých majú  prsty Vilém Spilka a Radek Zapadlo. Spolu hrali napríklad v Unity Quartet, Two Generation Triu či kvartete legendárneho kontrabasistu Vincenca Kummera. 

Kombináca saxofónu a gitary má neopakovateňú zvukovú kompatibilitu a nejlépe vynikne v přítomnosti spolehlivé a invenční rytmické sekce. V ní se sešli talentovaný bubeník Martin Kleibl, jehož angažmá sahají od Filharmonie Brno po OK Percussion Duo, a vytížený basista Vlastimil Trllo, jehož služby vedle jazzmanů využívají i Jura Pavlica, Monika Bagárová či Zuzana Gamboa.