Gábor -Egg- Horváth - klavír
Péter Jelasity - alt a tenorsaxofón
Márton Eged - basgitara
Atilla Gálfia - bicie
Dániel Redo - perkusie

Tropical Transform

HU

Už prvý album tejto mladej formácie, ktorá na maďarskej scéne pôsobí od roku 1998, bol bestseller - predalo sa 7000 nosičov a momentálne vychádza očakávaný druhý album Geometry Od Desire. Vystúpenia Tropical Transform sú nabité až rockovou energiou. Skupina miesi latinu, funky, prvky maďarského folklóru a všadeprítomný je muzikantský humor.

V hudbe počuť vplyvy Michela Camila, či Michaela Breckera, ktoré Tropical Transform balí do originálneho "balenia". Tropical Transform je mladá skupina, hudobníci majú 25 - 28 rokov.

Gábor -Egg- Horváth (1978) má skúsenosti s účinkovaním v rockových kapelách a známom maďarskom rapovom projekte Animal Cannibals. Študoval zborové dirigovanie, klasický a jazzový klavír. Péter Jelasity (1976) účinkoval v mnohých kapelách zameraných na jazz a world music (m. i. Ghýmes), k Tropical Transform sa pridal v roku 2002. Márton Eged (1979) má skúsenosti s alternatívnym rockom, pôsobí aj ako štúdiový basgitarista. Atilla Gálfia (1976) hrával funky, jazz aj rock. Je spoluzakladateľom skupiny. Dániel Redo (1976) pôsobil v skupinách zameraných na world jazz, etnickú hudbu aj flamenco.