2004

Legendárna britská jazzfunková skupina vznikla v roku 1980. Spočiatku sa zameriavala na fusion, ovplyvnené hudbou Stanleyho Clarkea. Líder, basgitarista Mark King však začal spievať a skupina začala mať komerčné ambície, čo sa však nikdy nevylučovalo s progresívnosťou a originalitou. 

Esbjörn Svensson trio pôsobí na európskej scéne od roku 1993, dosiahlo na domácej scéne mimoriadne úspechy, aké väčšinou zožínajú rockové a popové skupiny. Líder skupiny E. Svensson je držiteľom ocenenia Najlepší švédsky hudobník a Najlepší švédsky hudobný skladateľ za r.1998. 

Arnaud Méthivier známy hudobný priekopník a novátor hry na akordeóne. Celé roky spolupracuje so známymi spevákmi ako Suzanne Vega, Stpéphan Eicher, Francis Cabrel, Georges Moustaki, Kent a mnohými ďalšími. Zložil hudbu k dvom filmom. Akordeónu vsadil novú, modernú tvár, s jeho zvukom narába priam prevratným spôsobom. 

Americký saxofonista Peter Cardarelli sa narodil v Bostone. Študoval na hudobnej fakulte University Of Massachusetts, aktívne hral v USA a Kanade a pôsobil aj ako hudobný pedagóg. Viac ako 10 rokov pôsobí na Slovensku. 

Huslista Stano Palúch na slovenskej scéne zažiaril ako univerzálny hráč schopný s obrovským nasadením zahrať akýkoľvek štýl. Bravúrne sa orientuje sa v swingu, fusion, world music aj v ľudovej hudbe. 

Veterán hammond organu, jeden z najvýznamnejších hráčov na tomto nástroji. Jeho prínos bol doslova revolučný. Narodil sa v roku 1928, študoval klavír, na organe začal hrať v roku 1951. 

Skupina hrá -elektrický swing- s vplyvmi bluesu a funky.

Saxofonista Iain Ballamy (1964) sa v Európe etabloval ako brilantný improvizátor a originálny skladateľ. V 80. rokoch stál v čele britskej jazzrockovej vlny.

Napriek svojmu mladému veku (29) je Švédka Victoria Tolstoy uznávanou a rešpektovanou európskou jazzovou speváčkou. Vďaka svojmu mimoriadnemu talentu, neskrotnému temperamentu a jedinečnej farbe hlasu prerazila už v devätnástich svojim debutovým albumom Smile, Love And Spice (1994).

Saxofonista a pedagóg Dušan Húščava (1940) patrí k tým, ktorí na Slovensku definovali moderný jazzový idióm. V 60. rokoch hral v skupinách orientovaných na tradičný jazz, neskôr svoje pole pôsobnosti rozšíril a stal sa univerzálnym hráčom schopným prispôsobiť sa akémukoľvek žánru jazzu.