Steve Gadd - bicie nástroje
Joey DeFrancesco - hammond B3, trúbka
Ronnie Cuber - barytón saxofón
Paul Bollenback - gitara

Steve Gadd & Friends

USA

Steve Gadd je jedným z najvplyvnejších a najlepších bubeníkov hudobnej histórie. Jeho status najlepšie vystihol Chick Corea: "Každý bubeník by chcel hrať tak ako Steve Gadd - lebo on hrá jednoducho perfektne. Steve si do bubeníckeho umenia priniesol orchestrálne a kompozičné myslenie, zároveň naplno využíva svoju obrovskú predstavivosť, a schopnosť swingovať."

Steve Gadd už ako jedenásťročný supertalent vystupoval v jazzových kluboch, bubeníkom bol aj počas vojenskej služby. Po návrate z vojenského orchestra do civilu zoznam excelentných hudobníkov pred jeho batériou rozrastal aritmeticky. Nahrával a koncertoval s menami ako napríklad Paul Simon, Al DiMeola, Paul McCartney, Steely Dan, Al Jarreau, Eric Clapton, Weather Report, James Taylor, Steps Ahead, Manhattan Transfer, Chick Corea, Tony Levin, atď. S ďalšími slávnymi sessionovými hráčmi ako Richard Tee, Eric Gale, a Cornell Dupree založil v sedemdesiatych rokoch skupinu Stuff, ktorá sa stala doprovodnou kapelou Joe Cockera v jeho najslávnejšom období. Zoznam albumov na ktorých Steve Gadd hosťoval obsahuje niekoľko sto položiek, aj stovky slávnych mien.

Od roku 1976 hrá Steve Gadd na bicích Yamaha, v posledných rokoch používa aj Ludwig. Pri zostavovaní a kombinovaní biciej súpravy je veľmi inovatívny a novátorský. Firma Zildjian ho najala ako vývojára činelov, a vydala sériu s jeho podpisom. Legendárne sú aj paličky označkované jeho menom.

Na Bratislavských jazzových dňoch sa predstaví ako líder skupiny Steve Gadd & Friends. Ako spoluhráčov si privedie svojich priateľov, ktorými sú baritonsaxofonista Ronnie Cuber, klávesista Joey Defrancesco, a gitarista Paul Bollenback.