Vladimír Valovič - dirigent
Ondrej Juraši - trúbka, kapelník
Petr Harmáček - trúbka
Miroslav Hloucal - trúbka
Lukáš Oravec - trúbka
Jan Jirucha - trombón
Přemyslav Tomšíček- trombón
Richard Šanda- trombón
Aleš Vopělka- trombón
Jan Fečo - altsaxofón
Petr Kalfus - altsaxofón
Ondřej Štveráček - tenorsaxofón
Rostislav Fraš - tenorsaxofón
Miroslav Poprádi - barytonsaxofón
Tomáš Baroš - kontrabas
Luboš Šrámek - piáno
Marian Ševčík - bicie
Klemens Marktl - bicie

Rozhlasový Big Band Gustava Broma

CZ

Orchester, ktorý založil Gustav Brom, zahájil profesionálnu kariéru v roku 1940 v hoteli Radhošť v Rožnove pod Radhošťom. Vtedy nikto nepredpokladal, že táto kapela bude hrať pod Bromovým vedením až do jeho smrti v roku 1995. Za dobu svojej existencie získala celosvetové renomé. Už v šesťdesiatych rokoch patrila medzi desiatich najlepších bigbandov sveta.

S kapelou hosťovali svetové hviezdy: Maynard Fergusson, Dizzy Gilespie, Dianna Ross, The Supremes, Ray Conniff, Ben Cramer, Bill Ramsey, a mnoho iných.
Smrťou Gustava Broma v roku 1995 existencia tohoto telesa neskončila. Pod vedením Vladimíra Valoviča sa začala sa nová etapa: dobre rozbehnutý rýchlik pokračuje ďalej s mierne pozmeneným názvom – z Orchestra sa stal Big Band. Meno Gustava Broma nájdete na 576 albumoch, vydaných od roku 1940 do 2010. Nahrávky z povojnových rokov sú už dávno vysoko ceneným zberateľským artiklom.

Gustav Brom Big Band vedie Vlado Valovič, ktorý v roku 1974 založil legendárny jazzrockový orchester VV Systém, so sólistami ako Gustav Brom ml., Alois Bouda, Stano Herko, Dušan Húščava, Juraj Lehotský, Laco Gerhardt, či Gabo Jonáš. V polovici osemdesiatych rokov sa VV Systém preorientoval na fusion, v zostabe sa objavili umelci ako Berco Balogh, Juraj Burian, Andrej Šeban, či Juraj Griglák.

Slávny orchester plný vynikajúcích hudebníkov sa v roku 2013 stal rezidenčním súborom Českého rozhlasu.