Oskar Rózsa - basa
Ondrej Krajňák - klavír
Martin Valihora - bicie
Ryan Carniaux - trúbka
Ivan Danko - hoboj
Róbert Lakatos - viola
Ladislav Fanzowitz - klavír

Oskar Rózsa Partnership Unlimited

SK

Oskar Rózsa sa v hudbe nehrá na hranice a škatuľky: je vyštudovaný dirigent a skladateľ, produkuje popové a rockové nahrávky, komponuje hudbu k baletu a divadlu, je autorom soundtrackov k mnohým dokumentárnym, a k štyrom celovecerným filmom. Je výnimočný basgitarista. Všestranný hudobník svoju profesionálnu hudobnú kariéru odštartoval v skupine Provisorium Deža Ursinyho, pri nahrávaní albumu Príbeh.

Oskar Rózsa je pôvodcom, kapelníkom a hnacím motorom Partnership Unlimited, jedinečného projektu, ktorý vznikol špeciálne na jubilejný ročník BJD. Na pódium PKO pozval svojich rovesníkov - top hviezdy slovenského jazzu, amerického trúbkára, a avantgardné "klasické" trio.

Z jazzovej línie sa v Patnership Unlimited objaví klavírista Ondrej Krajňák, ktorý je jedným z najvýraznejších a najoriginálnejších klaviristov svojej generácie. Rózsovým jazzovým parťákom budú bubeník a svetobežník Martin Valihora a trúbkár Ryan Carniaux, ktorého ste na BJD počuli a videli aj pred rokom, v spoločnom projekte s Radovanom Tariškom. Carniaux sa Svojím talentom sa zaraďuje do novej vlny mladých jazzových hudobníkov v New Yorku, kde patrí k absolútnej špičke.

Súčasťou "neobmedzeného partnerstva" je aj Hugo Kauder Trio, ktoré spája troch slovenských sólistov, komorných hráčov, členov prestížnych európskych orchestrov. Trio vzniklo na podnet hobojistu Ivana Danka, ktorý oslovil generačne i názorovo blízkych hudobníkov - violistu Róberta Lakatosa a klavíristu Ladislava Fanzowitza. Kombinácia hoboja, violy a klavíra otvorila cestu k raritnému a novátorskému repertoáru, cestu k odkazu skladateľa židovského pôvodu Huga Kaudera (1888-1972). Kauderov romantizmus, prelínanie prvkov avantgardy, neustále inšpirácie ľudovou hudbou ale aj zakotvenie v národnostne zmiešanom stredoeurópskom teritóriu stelesňujú hudobný naturel a background členov tria.

Šiesti talentovaní a úspešní slovenskí hudobníci a ich americký hosť sa pod vedením Oskara Rózsu stretnú na jednom pódiu, aby sprostredkovali originálny, neopakujúci sa hudobný zážitok. Tešíme sa!