Mark Whitfield, gitara
Stanislav Cvanciger, bicie
Peter Adamkovič, klavír
Martin Marinčák, kontrabas 

Mark Whitfield & AMC Trio

AMC Trio je za hranicami Slovenska najčastejšie koncertujúca slovenská jazzová kapela. Mark Whitfield je hard-bopový a soul-jazzový gitarista, najlepší žiak Georga Bensona.

Mark Whitfield hral na džezákoch v roku 2004 ako člen skupiny legendárneho hammondistu Jimmyho Smitha. Hovorí sa o ňom ako o následovníkovi Georgea Bensona. Vydal štrnásť sólových albumov na značkách Verve a Warner. Spolu s Nicholasom Paytonom a Christianom McBrideom nahral vynikajúci album coververzií skladieb Herbieho Hancocka.

Newyorčan Whitfield je vplyvnou a významnou jazzovou osobnosťou, spolupracoval s umelcami ako Coutney Pine, Dizzy Gillespie, Art Blakey, Herbie Hancock, Quincy Jones, Wynton Marsalis, Stanley Turrentine, Ray Charles, Sting, Branford Marsalis, Diana Krall, Jill Scott, Lauryn Hill, Mary J. Blige alebo Roy Hargrove.  

AMC Trio funguje vyše dvadsať rokov. Najprv sa orientovalo na interpretáciu jazzových štandardov, postupne sa zameralo na vlastnú autorskú hudbu, nevyhýbajúc sa ani funku, latino, swingu a modernému jazzu. AMC Trio je známe predovšetkým zo spolupráce s Ulfom Wakeniusom, bývalým gitaristom skupiny Oscara Petersona. 

S Ulfom Wakeniusom vystupovalo AMC Trio na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská Sporiteľňa v roku 2007. V roku 2011 skupina hrala (aj) na našom festivale s ešte väčšou hviezdou, s trúbkarom Randym Breckerom. Trio Adamkovič, Marinčák, Cvanciger vydalo s Wakeniusom dva, s Breckerom jeden album. Samostatné trio na džezákoch debutovalo v roku 2004 - vtedy sa prvýkrát osobne stretli s Markom Whitfieldom.