Mario Biondi & The Italian Jazz Players

ITA

Mario Biondi – spev
Claudio Filippini – piáno
Lorenzo Tucci – bicie
Michele Bianchi – gitara
Tommaso Scannapieco – kontrabas
Daniele Scannapieco – saxofón, flauta
Beppe Di Benedetto – trombón
Giovanni Amato – trúbka
Luca Florian – perkusie

Mario Biondi disponuje jasným, pevným, hlbokým a zmyselným hlasom. Talianska spevácka hviezda vyvoláva príjemné spomienky na soulových a rhythm & bluesových velikánov, no svoje obľúbené žánre obohacuje sicílskym temperamentom a jedinečnou farbou hlasu.

Biondiho umelecká biografia začína v roku 1988, keď predskakoval na talianskych koncertoch Raya Charlesa. Syn jazzového speváka Stefana Biondiho bol v talianskych kluboch už dávno hviezdou prvej triedy, keď v roku 2006 prerazil na BBC1 a zároveň aj v Japonsku pesničkou "This Is What You Are" . Debutový album "Handful Of Soul" vydal na kultovej značke Schema Records, druhá platňa "If" sa stala trikrát platinovou a Biondimu priniesla definitívnu medzinárodnú slávu.

Souljazzový spevák Mario Biondi počas svojej kariéry spolupracoval s hviezdami ako Chaka Khan a Burt Bacharach, spieval aj so skupinou Incognito. V roku 2010 vydal dva albumy - živák "Yes, you" a "Due", na ktorý pozval dvadsať najtalentovanejších mladých umelcov medzinárodnej souljazzovej scény.

Na našom festivale privítame najváčšiu souljazzovú hviezdu súčasnosti - aktuálnu šnúru začal na jar šiestimi vypredanými koncertmi v legendárnom londýnskom jazzovom klube Ronnie Scott's, tesne pred džezákmi má šesť koncertov po sebe v exkluzívnom tokijskom klube Blue Note. Po koncerte v Bratislave turné končí dvanástimi vystúpeniami v Londýne, opäť u Ronnieho Scotta.

www.facebook.com/mariobiondiofficial

www.youtube.com/mariobiondiofficial