Knower

USA

Genevieve Artadi - spev

Louis Cole - bicie

Peter5000 - basa

Thom Gill - gitara

Israel Strom - klávesy

Isis Giraldo - klávesy

Knower je americké jazz-funkové duo, ktoré naživo vystupuje ako vysokooktánový šesťčlenný ansámbl. Koncerty sú podstatou existencie skupiny - tá rozohní akékoľvek jazzové, funkové, či jazzrockové obecenstvo. Knower sa stal hviezdou kalifornského jazzu pred desiatimi rokmi - ako najtalentovanejšiu jazzfunkovú kapelu v Los Angeles ju vtedy promoval Quincy Jones, hneď na to sa zúčastnili nahrávania albumu “Family Dinner – Volume 2” legendárnych Snarky Puppy.

Knower vtedy už mal na konte tri albumy a slávu na Youtube, na ktorom bola skupina vychytenou už od prvého uploadu v roku 2010. Po vydaní štvrtého albumu Life sa už ako plnohodnotný živý band stali predkapelou na európskej šnúre Red Hot Chili Peppers, následne začali svoje víťazné ťaženie po jazzových festivaloch na celom svete. Spolupracovali aj s bigbandom Boba Minzera.

Skupinu tvoria Louis Cole (basgitara, bicie, gitary, klávesy, vokály) a Genevieve Artadi (basgitara, klávesy, vokály), na kompletnú kapelu ich doplňujú vždy famózni hráči na saxofón, basgitaru a klávesy. Zloženie kapely je premenlivé, v minulosti s Knower vystupovali basgitaristi ako Tim Lefebvre a MonoNeon, klávesák Jonah Nilsson (Dirty Loops), alebo gitarisa Cory Wong.

Charizmatické duo Louis Cole a Geneviève Artadi a ich spoluhráči rozbíjajú kódy jazzu a vnášajú doň dubstep, rock aj elektro. Jazz 21. storočia. Videoklipy a elektrizujúce živé vystúpenia si získali impozantnú fanúšikovskú základňu - počas Covidu sa ich živé bytové nahrávky stali virálnou senzáciou.

Na náš festival Knower prichádza s piatym albumom “Knower Forever”, ktorý vyšiel v roku 2023. Očakávajte od nich horúci funk, skvelé akordy, hĺbavé melódie a vokály, ktoré divákov zavedú na nezabudnuteľný koncert plný neskutočných, vzrušujúcich momentov.