Grace Kelly Quartet

USA

Grace Kelly - saxofón, spev
Pete McCann - gitara
Edward Perez - basa
Harald Tanschek - bicie

"Grace Kelly hrá s inteligenciou, vtipom a perfektným feelingom. Má nielen obrovský prirodzený talent, ale aj schopnosť prispôsobiť sa k spoluhráčom a hudbe. To je charakteristickým znakom prvotriedneho jazzmana. " Takto predstavuje mladú americkú saxofonistku Wynton Marsalis, jeden z jej hviezdnych tútorov.

Kariéru dvadsaťročnej umelkyne urýchlil legendárny saxofonista Phil Woods - spoločný album "Man With The Hat" nahrali, keď mala Grace Kelly osemnásť rokov. Na albume hosťoval aj Monty Alexander, ktorý ju označil za najnadanejšiu a najcharizmatickejšiu hudobníčku, akú počas svojej kariéry stretol. Už dva roky predtým sa Grace objavila medzi najlepšími v rebríčku kritikov jazzového časopisu Down Beat, ako najmladší takto ocenený talent všetkých čias.

Prelomový "Man With The Hat" je šiestym albumom Grace Kelly. Svoj debut vydala ako dvanásťročná. Na predošlých albumoch s ňou spolupracovali hudobníci ako Lee Konitz, John Lockwood, Christian Scott, Russell Malo či Rufus Reid. Od svojich dvanástich rokov Grace Kelly odohrala vyše 500 koncertov, prevažne v legendárnych kluboch ako Birdland, Ronnie Scott's, Carnegie Hall, Apollo Theater, Porgy & Bess a na najprestížnejších festivaloch. Hosťovala na vystúpeniach hviezd ako Dave Brubeck, Wynton Marsalis, Harry Connick Jr., Jamie Cullum, Esperanza Spalding, Toots Thielemans, Dianne Reeves, Ann Hampton Callaway, Dee Dee Bridgewater a mnoho iných.

Na Bratislavských Jazzových Dňoch supertalentovaná hudobníčka, skladateľka a kapelníčka predstaví svoj aktuálny, siedmy album "Grace". V New Yorku sa hovorí, že existujú iba dve množiny jazzových fanúšikov: tí ktorí Grace Kelly obdivujú, a tí ktorí ju ešte nepoznajú. Sme hrdí že vám môžeme predstaviť aktuálne najhorúcejšiu americkú jazzovú senzáciu.