GoGo Penguin

GB

Rob Turner - bicie
Nick Blacka - kontrabas
Chris Illingworth - piáno

Ochrannou známkou manchesterského tria je kombinácia minimalistických klavírnych tém, hlbokých kontrabasových liniek, a elektronickou hudbou inšpirovaných bicích. 

Bubeník Rob Turner, kontrabasista Nick Black, a klavirista Chris Illingworth založili skupinu GoGoPenguin v meste, ktoré je slávne skôr alternatívnou hudbou ako jazzom.

GoGoPenguin debutoval v roku 2012 albumom “Fanfares”, za druhú platňu “v.2.0.” z roku 2014 bola skupina nominovaná na prestížnu Mercury Prize. Nasledovali úspešné, divákmi aj kritikmi milované koncerty po celom svete. Trio zložilo a nahralo novú hudbu do kultového filmu Koyaanisqatsi, spolupracovalo so svetoznámou chorografkou Lynn Page pre večierok Gillesa Petersona na Barbicane.

Najväčšiou senzáciou po extrémne úspešnom roku bol podpis zmluvy s Blue Note Records, najslávnejšým jazzovým vydavateľstvom na našej planéte. Nový album “Man Made Object” vyšiel v tomto roku už na kultovej značke. Zvuk kapely sebavedome sleduje svoju vlastú cestu: obnovenie zvuku elektronického nujazzu a súčasnej vážnej hudby na jazzové akustické nástroje.

Festival Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa sa snaží každý rok pozvať nielen stálice a dobre známe hviezdy, ale aj najvýraznejšie nové talenty jazzu. Pozvať ich v tom správnom momente, tak ako pred rokom skupinu Snarky Puppy, alebo v blízkej minulosti mená ako José James, Trombone Shorty. S GoGoPenguin sa tešíme sa ďalší takýto moment.