Gajlík-Hodek-Oravec-Ragan Group

SK

Tomáš Gajlík - klavír
Dávid Hodek - bicie nástroje
Lukáš Oravec - trumpeta
Róbert Ragan Jr. - kontrabas

Zoskupenie Gajlík-Hodek-Oravec-Ragan Group je moderné jazzové kvarteto, v ktorom sa našli štyria mladí a talentovaní slovenskí hudobníci. 

Dávid Hodek už niekoľko rokov spolupracoval so všetkými členmi kapely. Slovo dalo slovo a vznikla superskupina. Jadrom ich hudby je jazz, no nevyhýbajú sa ani iným žánrom. Hrajú štandardy aj vlastné kompozície.


17 ročný Dávid Hodek je napriek veku jedným z najuznávanejších bubeníkov u nás. Spolupracoval aj s medzinárodnými menami ako Benito Gonzalez, Casey Benjamin a Jean Toussaint. Dávid hrá popri jazze aj hip hop, R&B aj funk. V dvanástich rokoch mu Austrian Music Office udelilo prestížne ocenenie talent roka 2009. 

Špičkový slovenský klavírista a producent Tomáš Gajlík hral s výbornými hudobníkmi ako Red Holloway, Harry Sokal, Soweto Kinch, Matthew Mitchell, Jure Pukl, Jozef Dodo Šošoka, a Michal Bugala. V roku 2009 vydal svoj debutový album "More Than One Way". Pred rokom spolu s Dávidom Hodekom v spoločnom projekte H&G Factory vydal album "Puttin’ Together". Gajlík je všestranný hráč, ktorý sa okrem jazzu sa venuje aj hip hopu, R&B a elektronickej hudbe.

Lukáš Oravec patrí momentálne k najvytaženejším slovenským hudobníkom. Spolupracuje s menami ako Rick Margitz, Andy Schofield, Pete Turner, či Jamil Sheriff. Jeho debutový album "Introducing Lukáš Oravec Quartet" vyhral cenu Esprit 2013 za najlepší jazzový album roku.Róbert Ragan junior, syn jazzového kontrabasistu Róberta Ragana odmalička vyrastal obklopený hudbou. Je súčasťou mnohých projektov na Slovenku. V roku 2014 vystúpil z pozície sidemana a prišiel na hudobnú scénu s vlastným projektom nazvaným Hi Fly Trio – Róbert Ragan Jr. Project, ktorý je založený na autorských kompozíciách a prelínaní R&B a jazzovej tradície.