Finally & Eric Marienthal

Eric Marienthal - saxofón
Eugen Botoš - klávesy
Emil Frátrik - bicie
Róbert Vizvári - basová gitara
Martin Koleda - gitara

Eric Marienthal je saxofonista svetového kalibru. V roku 1995 mu bola udelená cena Berklee za vynikajúce úspechy v súčasnej hudbe. Na konte má jedenásť sólových albumov, hosťuje na stovkách nahrávkach tých najväčších hviezd. Hrával s menami ako Elton John, Barbra Streisand, Billy Joel, Stevie Wonder, Dionne Warwick, Burt Bacharach, Dave Grusin, Lee Ritenour, David Benoit, The Rippingtons, The Yellowjackets, B.B. King, alebo Ramsey Lewis.

Svoju profesionálnu kariéru Eric Marienthal odštartoval v roku 1980 v New Orleans, v skupine slávneho trúbkára Ala Hirta. Po návrate do rodného Los Angeles sa stal členom Chick Corea Elektric Band. S Coreom natočil šesť albumov, z ktorých dva dostali ocenenie Grammy.

Skupina Finally vznikla v roku 2002 v Bratislave. Pôvodne interpretovala prevzaté skladby od Chicka Coreu a Herbieho Hancocka. Skupina momentálne dokončuje svoj prvý profilový album s hosťujúcimi umelcami ako Alain Caron, Otmaro Ruiz, Chaka Khan a samozrejme Eric Marienthal, ktorý na Bratislavských jazzových dňoch vystúpi s Finally ako špeciálny hosť. O ich prvý spoločný singel "Manhattan" prejavili záujem najvýznamnejšie svetové smooth-jazzové rádiá.