Corinne Bailey Rae

GB

Corinne Bailey Rae je dvojnásobnou držiteľkou ceny Grammy: v roku 2008 ju dostala za účasť na albume Herbieho Hancocka “River: The Joni Letters”, v roku 2012 za interpretáciu Marleyho pesničky “Is This Love” za najlepší výkon v R&B. Predtým získala aj MOJO, MOBO, a Music Week Award.

Speváčka, skladateľka a hudobníčka Corinne Bailey Rae sa v roku 2006 stala svetovou hviezdou svetelnou rýchlosťou, vďaka obrovským hitom “Put Your Records On” a “Like A Star”. Jej eponymný debutový album sa vyšplhal na prvé miesto britskej hitparády. Jej druhý album “The Sea” v roku 2010 bol nominovaný na Mercury Music Prize, medzi albumy roka ho zaradili aj The Guardian, Q, a Uncut.

Počas svojej kariéry Corinne Bailey Rae spolupracovala s množstvom hviezd rôznach žánrov, na jej zozname sú napríklad Mary J Blige, Al Green, Herbie Hancock, Paul McCartney, Kele Okereke z Bloc Party, Preservation Hall Jazz Band, Questlove, RZA, Tyler The Creator, Paul Weller, a Stevie Wonder.

Na hudobnú scénu sa po niekoľkoročnej prestávke vrátila v roku 2016 albumom “The Heart Speaks In Whispers”, ktorý podľa The Guardian bol najlepším R&B albumom roka. Fantastická hitovka “Green Aphrodisiac” sa dostala do výberu desiatich najlepších R&B nahrávok roka podľa magazínu Billboard, aj na letný playlist Baracka Obamu. Na šnúre k albumu hrala aj na prestížnych festivaloch Glastonbury a New Orleans Jazz Fest. Na tento rok ohlásila svetové turné, v rámci ktorého v Londýne hrala s Lennym Kravitzom, bola špeciálnym hosťom megakoncertu Stevieho Wondera v Hyde Parku, a príde ako nedeľná headlinerka na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa.