2006

Anna Maria Jopek je svetoznáma poľská speváčka. Vyštudovaná klaviristka sa po škole rozhodla dať klasickej hudnbe zbohom, a preorientovala sa na jazz. Vydala 10 sólových albumov, koncertovala a nahrávala s takmer každým dôležitým poľským jazzovým hudobníkom. 

Albumovým debutom "Whose Side Are You On?" v roku 1984 sa skupina Matt Bianco cez noc stala britskou jazzpopovou senzáciou. 

Po skončení školy gitarista Matt Marshak niekoľko rokov hrával s významnými hudobníkmi z New Yorku, okrem jazzu aj rock, pop, country a blues. 

Združenie mladých etablovaných slovenských klaviristov (Klaudius Kováč, Ľubomír Šrámek, Ondrej Krajňák) sa predstaví v programe koncipovanom pre tri klavíre. Ide o syndikát hudobníkov s orientáciou na hudbu jazzovú i etnickú, ktorí sa rozhodli eliminovať často dogmaticky vymedzované hranice.

Jean-François Giansily študoval na Bill Evans Piano Academy v Paríži. Pred troma rokmi sa presťahoval do Istanbulu, kde doprevádzal speváčky Keizu Brownovú a Géraldine Huntovú. 

Rakúšan Martin Reiter je v Európe známy ako komponista a "klasický" jazzový pianista, okrem iných doprevádzal Matthieu Michela, Bennieho Maupina a Rebeccu Bakken. 

Afrokubánsky jazzový bubeník Ignacio Berroa sa narodil v Havane. Keď v roku 1980 emigroval do New Yorku, ihneď dostal ponuku od Dizzieho Gillespieho a hrával s ním ďalších desať rokov.

Elemér Balázs je významný maďarský bubeník a kapelník. Jeho skupina si vytvorila výnimočný sound, v ktorom sa vyvážene dopĺňajú mužský a ženský hlas, a taktiež melodické témy s asymetrickým rytmom. 

David Kollar je mladý gitarista, absolvent jazzovej školy v Prešove. Získal ocenenie za najlepší inštrumentálny výkon v súťaži Nové tváre Slovenského Jazzu.

Skupina No Jazz vznikla spontánnym stretnutím piatich francúzskych hudobníkov, hľadajúcich nové hudobné teritóriá. Klávesák a samplista Philippe Balatier je fanúšikom Jamesa Browna a Propellerheads, saxofonista Philippe Sellam hrával tak free jazz ako aj v bigbande.