Candy Dulfer & Funky Stuff

NL

Candy Dulfer - saxafón, spev
Ulco Bed - gitara
Ronald Kool - klávesy
Manuel Hugas - basová gitara
Joost Kroon - bicie nástroje
Leona - spev
Chance Howard - klávesy, spev
Jan van Duikeren - trúbka

Bez saxofónu vydržala iba prvých šesť rokov svojho života - ako desaťročná prvýkrát koncertovala, ako štrnásťročná už mala vlastnú kapelu Funky Stuff, s ktorou predskakovala aj na koncertoch Madonny. Prince síce Funky Stuff ako svoju predkapelu na poslednú chvíľu zrušil, no mladú saxofonistku pozval k sebe na pódium na improvizované sólo, a neskôr o nej aj spieval v refréne pesničky Partyman. O desať rokov Candy ako člen jeho kapely absolvovala legendárnu Musicology tour.

Za hranicami rodného Holandska sa Candy Dulfer preslávila v roku 1990 vďaka Daveovi Stewartovi z Eurythmics, a ich spoločnému svetovému hitu "Lily Was Here". V tom istom roku koncertovala aj s Pink Floyd, a vydala debutový album Saxuality. Odvtedy neustále patrí do prvej ligy funky a smooth jazzu, vydala desať albumov, spolupracovala s desiatkami hviezd. Stačí ak spomenieme len niektoré - Maceo Parker, Van Morrison, Prince, Sheila E, Aretha Franklin, Beyoncé, Chaka Khan, David Sanborn, Marcus Miller, Jools Holland, Tower of Power, Pee Wee Ellis, Joey DiFrancesco.

Desiaty album Candy Dulfer je exkluzívny dvojdisk Funked Up & Chilled Out. Prvá časť ju predstavuje takú, akú ju poznáme: energickú, podmanivú a excentrickú hudobníčku, milujúcu plnokrvný funk. Druhá časť albumu je jemnejšia, bližšia k smooth jazzu. Candy sa tu ukáže aj ako zvodkyňa, a kráľovná nočných grooveov.

Na albume okrem iných hosťujú aj Jospeh Bowie, Chance Howard, Pete Philly, a Kirk A. Johnson. V Bratislave sa funková diva predstaví s novým programom, a s prvotriednou kapelou.