NL

Caro Emerald je prvou dámou elektroswingu, ktorá sa pred šiestimi rokmi stala s hitom “Back It Up” obrovskou hviezdou. Svoje postavenie na prvom mieste moderného swingu dokazuje fantastickými koncertami.

Hosťujúcou krajinou Jazz Plays Europe v roku 2011 je Holandsko. Sedem hudobníkov z európskych krajín v Amsterdame nacvičil vlastný repertoár, s ktorým odohrajú 7 koncertov v 7 európskych štátoch. Prvý koncert bude na Slovensku, na Bratislavských jazzových dňoch.

Miro Herák a Michal Vaňouček dlhodobo pôsobia v Holandsku. Vybrali sa tam na štúdiá, ale počas nich sa vďaka talentu a tvrdej práci stali integrálnou súčasťou európskeho jazzu. Ich kmeňovou formáciou je duo zvané As Guests, ale vo výnimočných prípadoch hrávajú aj s väčšími skupinami. 

Bez saxofónu vydržala iba prvých šesť rokov svojho života - ako desaťročná prvýkrát koncertovala, ako štrnásťročná už mala vlastnú kapelu Funky Stuff, s ktorou predskakovala aj na koncertoch Madonny. Prince síce Funky Stuff ako svoju predkapelu na poslednú chvíľu zrušil, no mladú saxofonistku pozval k sebe na pódium na improvizované sólo, a neskôr o nej aj spieval v refréne pesničky Partyman. O desať rokov Candy ako člen jeho kapely absolvovala legendárnu Musicology tour.

Ronald Snijders je najvýznamnejší holandský flautista Tento hyperaktívny hudobník vydal dvadsať albumov s vlastnými skladbami, charakteristických striedaním štýlov od severoamerického jazzu a fusion až po afro-karibský jazz a brazílske groovy (na debutovom albume Natural sources si všetky nástroje nahral sám).