2015

Sisa Fehérová je slovenská jazzová speváčka s charakteristickou zamatovou farbou hlasu a soulovým prejavom. Jazz študovala v Prahe, momentálne pôsobí v Londýne. Na festival sme ju pozvali na základe obrovského úspechu na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch

Gregorz Karnas je poľský jazzový spevák, ktrorý v rokoch 2006 a 2007 dostal ocenenie Grand Prix of Jazz na súťažiach v Belgicku a Francúzsku. Študoval na prestížnom Jazz Institute v Katowiciach.

Esperanza Spalding príde na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa so svojim novým projektom Emily’s D + Evolution. Repertoár vznikol vďaka spomienkam z detsva - v predvečer svojich narodenín si Esperanza intenzívne spomenula na svoj záujem o tanec, poéziu, a divadelnosť. Nové inšpirácie sa vynorili z minulosti, no pomohli k vzniku čerstvej prezentácie jej hudby.

Marla Glen je svetoznáma americká speváčka. Charizmatická Marla je ťažko porovnateľná s inými hudobníkmi s bluesovými koreňmi: okrem svojho geniálneho hlasu prináša funkovú energiu, výbušnosť, radosť z hudby aj ženské emócie.

Kirk Lightsey je americký pianista. V šesťdesiatych rokoch nahral päť albumov s Chetom Bakerom, v osemdesiatych štyri so skupinou The Leaders, v deväťdesiatych dva so skupinou The Roots. Spolupracoval s hvietzdami ako Gregory Porter, Betty Carter, Pharoah Sanders, Sonny Stitt, Kenny Burrell, Freddie Hubbard, James Moody, Benny Golson, či Don Cherry. Za štyridsať rokov kariéry ako leader vlastnej skupiny vydal štrnásť albumov. 

This homage to the French New Wave is all the more touching that none of the members of the Stéphane Kerecki Trio were born when directors François Truffaut, Jacques Rivette and Claude Chabrol invented a new language for the big screen.
 

Jaromír Honzák je český kontrabasista. V osemdesiatych rokoch bol zakladateľom legendárnej skupiny Naima, potom tri roky študoval na Berklee College of Music. V Bostone koncertoval s umelcami ako Kurt Rosenwinkel, Roy Hargrove, Mark Turner, a Chris Cheek.

Superskupina Fourplay vydala trinásť albumov, bola nominovaná na cenu Grammy a niekoľkokrát za svoju kariéru viedla jazzovú hitparádu časopisu Billboard. Zvuk kvarteta definuje improvizácia a súčasný jazzový zvuk. 

Na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa sme po rokoch snaženia získali koncert fantastického basgitaristu, zakladateľa a kapelníka kultových fusionových UZEB. Alain Caron je poslednou megahviezdou basgitary, ktorá ešte na našom festivale neharala. 

Gregory Porter je americký skladateľ, a predovšetkým geniálny jazzový a soulový spevák. Za svoj tretí album “Liquid Spirit” sa stal aktuálnym držiteľom ceny Grammy za najlepší jazzový vokálny album. Na Grammy bol nominovaný už pred piatimi rokmi za debut “Water”, dva roky neskôr aj za pesničku “Be Good” z rovnomenného druhého albumu.