Poznáme mená headlinerov! Bill Frisell, Richard Galliano, GoGo Penguin, Knower.

18.10. piatok

Knower Forever

Knower je americké jazz-funkové duo, ktoré naživo vystupuje ako vysokooktánový šesť a viacčlenný ansámbl. Koncerty sú podstatou existencie skupiny - tá rozohní akékoľvek jazzové, funkové, či jazzrockové obecenstvo. Očakávajte od nich horúci funk, skvelé akordy, hĺbavé melódie a vokály, ktoré divákov zavedú na nezabudnuteľný koncert plný neskutočných, vzrušujúcich momentov. Viac informácií a hudba.

19.10. sobota

GoGo Penguin

Ochrannou známkou manchesterského tria je kombinácia minimalistických klavírnych tém, hlbokých kontrabasových liniek, a elektronickou hudbou inšpirovaných bicích. Skupina sa časom stala vlajkovou loďou novej britskej jazzovej vlny, ktorá je už niekoľko rokov dôležitou súčasťou celosvetovej progresívnej jazzovej scény. Viac informácií a hudba.

20.10. nedeľa

Richard Galliano New York Tango Trio

Richard Galliano je nepochybne najslávnejším žijúcim akordeonistom, ktorý je hviezdou nielen jazzovej, ale aj klasickej a world-music scény. Na tohtoročné Jazzáky príde Richard Galliano so svojim aktuálnym New York Tango Triom, s ktorým hrá skladby z repertoáru svojho kamaráta Astora Piazzolu, doplnený o vlastné kompozície. Viac informácií.

Bill Frisell Four

“Frisell má za sebou veľa praxe v tom, ako vtesnať vrcholný koncept do skromného obalu. Dlhodobo je označovaný za jedného z najvýraznejších a najoriginálnejších improvizujúcich gitaristov súčasnosti, ale získal si aj povesť autora, ktorý vo svojej hudbe vyzdvihuje tematické súvislosti…” napísal o ňom New York Times. Frisell je jedným z najvyhľadávanejších session gitaristov nielen na jazzovej scéne, jeho sólová tvorba zahŕňa výrazné prvky folku, rock'n'rollu, americany a improvizačného jazzu. Viac informácií a hudba.