Zawinul Legacy Band

USA

Scott Kinsey - klávesy
Bobby Thomas Jr. - perkusie
Hadrien Feraud - basa
Mike Baker - bicie
Katisse Buckingham - sax, flauta

Zawinul Legacy band oslavuje život a hudbu fenomenálneho jazzového skladateľa a hudobníka Joe Zawinula. Hviezda skupina hrá hudbu skupín Weather Report, Weather Update a The Zawinul Syndicate.

Lineup Zawinul Legacy Band je zostavený z bývalých spoluhráčov Joe Zawinula. Klávesák Scott Kinsey bol jeho protežantom, svojmu obľúbenému spoluhráčovi Zawinul produkoval sólový album “Kinesthetics”. Kinsey je známy aj zo skupiny Tribal Tech. Je geniálny improvizátor, ale zároveň má silný pocit pre harmóniu a formu. Na Bratislavských jazzových Dňoch sme ho počuli a videli v roku 2009, ako lídra Scott Kinsey Group.

Perkusionista Bobby Thomas Jr. hral vo všetkých Zawinulových skupinách, a bol aj jeho spoluautorom pri niektorých nahrávkach. Hrával s Jacom Pastoriousom, Stanom Getzom, Davidom Sanbornom či Montym Alexanderom.

Basgitarista Hadrien Feraud je najmladším členom zostavy - napriek tomu že ešte nemá ani 30 rokov, hrával s menami ako Chick Corea, John McLaughlin, Matthew Garrison a Scott Kinsey. Bubeník Mike Baker je tiež zo syndikátu, nahrával cenou Grammy ocecený album “Lost Tribes”. Okrem Zawinula hrával s hviezdami ako Sting, Al Jarreau, Wayne Shorter, Elton John, Aretha Franklin a Whitney Houston. Saxofonista a flautista Katisse Buckingham hrával s hviezdami ako Yellowjackets, Prince , Dr. Dre, Airto & Flora Purim, Billy Childs, Vanessa Paradis, Herbie Hancock, Andy Summers, Lionel Richie a Roy Ayers.

Zawinul Legacy band nie je obyčajná “tribute” kapela - ide o aktérov, ktorí boli Zawinulovými hudobnými aj životnými súputníkmi a s plným pochopením a autenticitou udržiavajú pri živote majstrovo dielo.