Victor Wooten

USA

Victor Wooten - basa
Elijah Reginald Wooten - gitara
Roy Wooten - bicie
Karlton Taylor - klávesy

Victor Wooten hral na našom festivale v roku 2008, vtedy ako člen hviezdného tria basgitaristov S.M.V.: Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten. Na jubilejnom 40. ročníku Bratislavských Jazzových Dní ho uvidíme s vlastnou, takmer čisto rodinnou skupinou.  

Victor Wooten je basgitarista, multiinštrumentalista, spevák, producent a neúnavný inovátor. Trikrát po sebe bol zvolený basákom roka magazínom Bass Player. 

Victor Wooten je 5násobným víťazom ceny Grammy. Intenzívne sa venuje aj svojej veľkej vášni: šíreniu posolstva hry na basgitaru prostredníctvom kurzov a seminárov naživo aj na DVD. Organizuje aj kemp pre talentovaných mladých basgitaristov na vlastnom pozemku Wooten Woods.

Výnimočne talentovaný basgitarista odštartoval svoju kariéru v skupine Béla Fleck & The Flecktones, no na basu začal hrať ako dvojročný. V šiestich už bol na šnúre, ako člen predkapely Curtisa Mayfielda. Kapela sa volala The Wooten Brothers Band, Victor je z piatich súrodencov/jazzových hudobníkov najmladší. Dvoch len o niečo menej slávnych bratov uvidíme v jeho skupine na našom festivale. Po starších bratoch sa neskôr stali jeho mentormi Stanley Clarke, Bootsy Collins a Larry Graham.

Victor Wooten koncertoval s legendami ako Branford Marsalis, Mike Stern, Bruce Hornsby, Chick Corea, Dave Matthews, Prince a Keb Mo. Na konte má osem sólových albumov, ten aktuálny sa volá “Sword & Stone”. 

Do Bratislavy príde s parádnou skupinou, ktorej členmi sú jeho bratia Elijah Reginald Wooten (gitara) a Roy Wooten alias Future Man (bicie). Bratské trio doplňuje Karlton Taylor (klávesy).