The Karin Krog & Jacob Young Duo

NOR

Karin Krog - spev
Jacob Young - gitara

Nórska speváčka Karin Krog ktorá začala svoju úspešnú kariéru v 60. rokoch. Odvtedy spievala v takmer všetkých európskych krajinách, v Rusku, Číne, Indonézii, Austrálii, Japonsku a USA. V roku 1967 odišla do USA, kde na účinkovala s orchestrom Dona Ellisa, s ktorým aj nahrávala. V roku 1968 dostala cenu magazínu Down Beat ako talent roka. To ju vynieslo na jazzové výslnie a umožnilo jej záujem veličín ako s Dexter Gordon a Archie Shepp, s ktorými nahrávala. 

Účinkovala v all-stars bande európskych hudobníkov - s Johnom Surmanom, Jeanom Lucom Pontym, Nielsom Pedersenom, Danielom Humairom a Albertom Mangelsdorfom. V tejto zostave nahrávali pre nemecký label MPS a hrali na japonskom turné pri príležitosti výstavy Expo 1970. S Johnom Surmanom zdielala záujem o elektronickú hudbu, čo ich priviedlo k nahratiu albumu Cloudline Blue. S významným barytónsaxofonistom potom spolupracovala dvadsať rokov. Karin Krog ako jedna z prvých využívala priamo na scéne elektronické efekty.

V poslednom čase vystupuje v komorných zostavách (s klaviristom Bengtom Hallbergom, klaviristom a organistom Nilsom Lindbergom, škótskym klaviristom Perem Husbym a nahrávala s Tadom Dameronom. Účinkuje aj so svojou nórskou skupinou.

V roku 2002 začala spievať s brilantným gitaristom Jacobom Youngom, s ktorým nahrala zatiaľ posledný album, dvojité CD Where Flamingos Fly (2002) s hosťujúcim basistom Arildom Andersenom.

Jacob Young (1970) v rokoch 1991 - 1993 študoval na New School Of Music u legendárneho gitaristu Jima Halla. Kompozíciu ho učili Richie Beirach, Bob Belden a Ken Wernes. Ako session man pôsobil v New Yorku do roku 1995, potom sa vrátil do Nórska. Ako líder nahral štyri albumy a skladal scénickú hudbu pre film a televíziu.