Vlado Minda (gitara, líder)
Marian Jaslovský (saxofóny, flauta)
Peter Konečný (basová gitara)
Jakub Hittrich (bicie)
Host: Ľubor Priehradník, a. h. (trúbka, klávesy)

Take One

SK

Pezinsko-bratislavsko-trnavská skupina, ktorá sa orientuje na emotívne vypäté fusion pod heslom "energia, empatia, komunikácia". Skupina Take One vznikla v decembri 2000 a nadviazala na rovnomennú skupinu z rokov 1997/8, ktorá vydala jedno CD. V aktuálnej zostave hrala v Poľsku, Čechách, Maďarsku a samozrejme, doma. Skladby sú väcšinou postavené na groove, obsahujú prvky funky, jazzu a rhythm and blues s dôrazom na improvizačnú spontánnosť.

Líder, gitarista Vlado Minda, je mimoriadne originálny a rešpektovaný hráč. Bol spoluzakladateľom kedysi kultovej rockovej skupiny Black Cat Moan, spolupracoval s Oskarom Rózsom, Janou Kirschner a mnohými ďalšími.

Saxofonista Marian Jaslovský nahrával desiatky albumov s rôznymi umelcami, hral s Dežom Ursínym, Jarom Filipom, Richardom Müllerom, Adrienou Bartošovou a pod. Ako jediný na Slovensku dôsledne využíva úpravu zvuku dychových nástrojov elektronickými procesormi.

Basgitarista Peter Konečný hral v blues-jazzovej skupine Stará jedáleň. S Take One pravidelne účinkuje ako stály hosť známy klávesista Peter Preložník.

Renomovaný poľský kritik Grzegorz Tusiewicz o skupine napísal: "Veľmi muzikálni umelci podriaďovali svoje sólové party celkovému výrazu a predviedli program zostavený z pôvodných kompozícií a vlastných verzií štandardov. V ich hre počuť jednak úctu k tradícii ako aj znalosť najnovších trendov. Boli pôvodcami tých, malých individuálnych vzrušení, ktoré sú pre ozajstných milovníkov umenia nevyhnutné." (Dziennik Polski, 5. 3. 2002).