Soweto Kinch - altsaxofón, rap, spev
Karim Merchant - klávesy
Larry Bartley - kontrabas
Troy Miller - bicie

Soweto Kinch

GB

Saxofonista, raper, skladateľ a aranžér Soweto Kinch (1978) je samouk. Na saxofóne hrá od deviatich rokov. Veľmi dôležitý bol pre neho vplyv dvoch najvýznamnejších súčasných britských jazzmanov - saxofonistu Courtneyho Pineoa a basistu Garyho Crosbyho (oboch sme mali možnosť počuť na BJD).

Soweto hrá na sopránový, tenorový a barytónový saxofón, basový klarinet a klavír. Využíva sequencery a počítačovú úpravu zvuku. 

Po absolvovaní Oxfordskej univerzity (odbor moderná história) pôsobil ako novinár. Pôsobil (aj ako skladateľ a aranžér) v Crosbyho orchestroch Tomorrow's Warriors, Jazz Jamaica a Nu Troop. V októbri 2001 sa stal členom Jazz Jamaica All Stars (ktorú sme tiež mohli počuť už bez jeho účasti na minuloročných BJD). Koncertne účinkoval a nahrával so soulovou speváčkou Juliet Robertsovou. Spolupracoval s gitaristickým veteránom Ernestom Ranglinom, ktorý je jeden z najrešpektovanejších hudobníkov, spájajúcich jazz a jamajskú hudbu.

Sólový album Soweta Kincha Conversations With The Unseen (2003) je inšpirovaný be-bopom aj hip hopom, počuť jamaiské tradície (reggae, ska) a funky. Rap sa v ňom spája s odkazom jazzovej histórie, straightahead jazz s computerovými loopmi. Vydaním albumu začala Kinchova úspešná sólová kariéra. Debut nadšene prijali poslucháči aj kritika. Kinch bol nominovaný na dve britské ceny: Mercury (za debut) a MOBO (za najlepší jazzový výkon). Recenzie v prestížnych periodikách o čom hovoria ako o najvzrušujúcejšom mladom britskom jazzovom umelcovi.