Scott Kinsey Group

USA

Scott Kinsey - klávesy
Arto Tuncboyaciyan - perkusie, spev
Gary Willis - basa
Karim Ziad - bicie

Svetoznámy hráč na klávesové nástroje Scott Kinsey bol dvadsať rokov tajnou zbraňou legendárnej fusion skupiny Tribal Tech. Kinsey je geniálny improvizátor, ale zároveň má silný pocit pre harmóniu a formu. Preto ani nebolo prekvapivé, že sa stal protežantom Joe Zawinula.

Scott Kinsey sa často objavoval aj po boku rôznorodých hviezd ako Robben Ford, Serj Tankian (System of a Down), James Moody, Kurt Rosenwinkel, Philip Bailey, Bill Evans, David Holmes, Danny Carey (Tool), Nicholas Payton. Jeho hudba sa objavila aj na soundtrackoch niekoľkých úspešných hollywoodských filmov, napríklad Dannyho jedenástka a Dannyho dvanástka.

V Bratislave sa predstaví so svojou aktuálnou, prvotriednou kapelou Scott Kinsey Group, ktorá vznikla na báze projektu Human Element, a ktorej členovia sú nemenej kultoví a uctievaní ako samotný Kinsey.

Arto Tuncboyaciyan je spevák a multiinštrumentalista arménsko-tureckého pôvodu, ktorý v Spojených Štátoch hrával s Chetom Bakerom, Al DiMeolom, Joe Zawinulom a s Paulom Winterom, ale objavil sa aj na albume skupiny System of a Down. So spevákom Serjom Tankianom navyše prevádzkuje formáciu Serart, v rámci ktorej sa venujú avantgardnému folku a novej hudbe. Pred odchodom do USA sa na starom kontinete objavil na vyše dvesto jazzových aj pesničkových nahrávkach. Momentálne žije v Londýne.

Gary Willis je americký basgitarista a skladateľ, podobne ako Scott Kinsey sa preslávil ako spoluzakladateľ jazz fusion kapely Tribal Tech. Okrem hrania s Tribal Tech Willis spolupracoval s mnohými ďalšími hviezdnymi hudobníkmi, ako napríklad Wayne Shorter, Dennis Chambers, alebo Allan Holdsworth. Okrem účinkovania so Scottom Kinseym sa momentálne zaobera predovšetkým o vydávanie albumov a koncertovanie s vlastným jazzfunk power triom, v ktorom ešte hrajú bubeník Kirk Corvington, a saxofonista Llibert Fortuny.

Karim Ziad je francúzsky bubeník berberského pôvodu. V deväťdesiatych rokoch bol vychytený najmä na worldmusic scéne, ako spoluhráč hviezd ako Cheb Mami a Nguy?n L?. Pred desiatimi rokmi ho pre fusion a jazz objavil osobne Joe Zawinul. Karim Ziad má aj vlastné projekty, inšpirované predovšetkým alžírskou a beduínskou ľudovou hudbou, egyptskou filmovou hudbou, a francúzskym šanzónom. Okrem bicích hrá aj na nástroji gumbri (basová gitara Maghrebu), a spieva.