Scott Kinsey - klávesy
Arto Tuncboyaciyan - perkusie, spev
Gary Willis - basa
Karim Ziad - bicie

Scott Kinsey Group

USA

Svetoznámy hráč na klávesové nástroje Scott Kinsey bol dvadsať rokov tajnou zbraňou legendárnej fusion skupiny Tribal Tech. Kinsey je geniálny improvizátor, ale zároveň má silný pocit pre harmóniu a formu. Preto ani nebolo prekvapivé, že sa stal protežantom Joe Zawinula.

Scott Kinsey sa často objavoval aj po boku rôznorodých hviezd ako Robben Ford, Serj Tankian (System of a Down), James Moody, Kurt Rosenwinkel, Philip Bailey, Bill Evans, David Holmes, Danny Carey (Tool), Nicholas Payton. Jeho hudba sa objavila aj na soundtrackoch niekoľkých úspešných hollywoodských filmov, napríklad Dannyho jedenástka a Dannyho dvanástka.

V Bratislave sa predstaví so svojou aktuálnou, prvotriednou kapelou Scott Kinsey Group, ktorá vznikla na báze projektu Human Element, a ktorej členovia sú nemenej kultoví a uctievaní ako samotný Kinsey.

Arto Tuncboyaciyan je spevák a multiinštrumentalista arménsko-tureckého pôvodu, ktorý v Spojených Štátoch hrával s Chetom Bakerom, Al DiMeolom, Joe Zawinulom a s Paulom Winterom, ale objavil sa aj na albume skupiny System of a Down. So spevákom Serjom Tankianom navyše prevádzkuje formáciu Serart, v rámci ktorej sa venujú avantgardnému folku a novej hudbe. Pred odchodom do USA sa na starom kontinete objavil na vyše dvesto jazzových aj pesničkových nahrávkach. Momentálne žije v Londýne.

Gary Willis je americký basgitarista a skladateľ, podobne ako Scott Kinsey sa preslávil ako spoluzakladateľ jazz fusion kapely Tribal Tech. Okrem hrania s Tribal Tech Willis spolupracoval s mnohými ďalšími hviezdnymi hudobníkmi, ako napríklad Wayne Shorter, Dennis Chambers, alebo Allan Holdsworth. Okrem účinkovania so Scottom Kinseym sa momentálne zaobera predovšetkým o vydávanie albumov a koncertovanie s vlastným jazzfunk power triom, v ktorom ešte hrajú bubeník Kirk Corvington, a saxofonista Llibert Fortuny.

Karim Ziad je francúzsky bubeník berberského pôvodu. V deväťdesiatych rokoch bol vychytený najmä na worldmusic scéne, ako spoluhráč hviezd ako Cheb Mami a Nguy?n L?. Pred desiatimi rokmi ho pre fusion a jazz objavil osobne Joe Zawinul. Karim Ziad má aj vlastné projekty, inšpirované predovšetkým alžírskou a beduínskou ľudovou hudbou, egyptskou filmovou hudbou, a francúzskym šanzónom. Okrem bicích hrá aj na nástroji gumbri (basová gitara Maghrebu), a spieva.