Robert Cray Band

USA

Robert Cray: gitara, spev

Dover Weinberg: piáno, klávesy

Richard Cousins: basa

Les Falconer: bicie

Robert Cray je americký bluesový spevák a gitarista, päťnásobný držiteľ ceny Grammy. So svojim slávnym Bandom je na šnúre k albumu “In My Soul”. Novinka vyšla v auguste tohto roku a ihneď sa dostala na prvé miesto amerického bluesového albumového rebríčka.

Robert Cray je jedným z najslávnejších aktívnych bluesmanov. V roku 2011 ho Blues Foundation inštaloval do prestížnej Blues Hall of Fame. Od roku 1980 Robert Cray vydal viac ako 20 albumov, jeho najväčším hitom je kultová “Smoking Gun”.

Robert Cray hrával blues s Keithom Richardsom, s Ericom Claptonom, so Stevie Ray Vaughanom. Na niekoľko albumov a koncertných šnúr bol hudobným partnerom legendy Johna Lee Hookera. Firma Fender vyrába dve špeciálne gitary Stratocaster označené menom Roberta Craya.

Robert Cray Band hrá už niekoľko rokov v skoro nezmenenej zostave. Novým členom je bubeník Les Falconer, ktorý hrával s hviezdami ako Johnny Guitar Watson, Billy Preston, Toni Braxton, The O'Jays, Michael Henderson a Keb Mo. 

Basgitarista Robert Cousins sa s Crayom kamaráti od destva, dve desaťročia bol členom pôvodnej zostavy Bandu. Vrátil sa v roku 2007. Medzitým hral s Van Morrisonom, B.B.Kingom a s Johnom Lee Hookerom. 

Pianista a klávesák Dover Weiberg figuroval v pôvodnej zostave v sedemdesiatych rokoch. Na scéne má prezývku “Blues slut”, lebo hral s každým ktorý v bluese niečo znamená.