Randy Brecker & AMC Trio

Randy Brecker - trúbka, flugelhorn
Peter Adamkovič - klavír
Martin Marinčák - kontrabas
Stano Cvanciger - bicie

Randy Brecker je špičkový americký hráč na trúbku a flugelhorn. Na hviezdnu dráhu nastúpil ako člen pôvodnej zostavy Blood, Sweat & Tears. Po prvom albume túto skupinu opustil, aby dlhé roky nahrával a koncertoval s The Brecker Brothers, legendárnou kapelou, ktorú založil so svojim nemenej slávnym mladším bratom Michaelom Breckerom. Na BJD Randy Brecker vystúpi s AMC Triom, medzinárodne najúspešnejšou slovenskou jazzovou kapelou.

Meno Randyho Breckera nájdeme na stovkách albumov - ako žiadaný sessionový hudobník spolupracoval s plejádou prvoligových hviezd hudobnej histórie. Jeho služby si okrem iných vyžiadali Frank Zappa, Frank Sinatra, Jaco Pastorious, Steely Dan, Bruce Springsteen, Parliament, Funkadelic, David Sanborn, Lou Reed, Charles Mingus, Billy Cobham, Eric Clapton, Stevie Wonder aj Horace Silver.

Randy Brecker bol nielen kapelníkom The Brecker Brothers, ale aj producentom všetkých albumov skupiny. Bratia boli za spoločné nahrávky nominovaní na cenu Grammy sedemkrát. Svoju obrovskú popularitu využili aj na pomoc mladým hudobníkom - desať rokov prevádzkovali pre nových talentov vždy otvorený jazzový klub na Manhattane.

Okrem ôsmych albumov The Brecker Brothers za vyše štyridsať rokov aktívnej kariéry Randy Brecker vydal tucet sólových albumov na popredných značkách ako Blue Note, Concord, Telarc, Arista a GRP. Za štyri svoje albumy dostal cenu Grammy.

AMC Trio je za hranicami Slovenska najčastejšie koncertujúca domáca jazzová formácia. Známy sú predovšetkým zo spolupráce s Ulfom Wakeniusom, bývalým gitaristom skupiny Oscara Petersona.