Peter Lipa - spev
Juraj Tatár - klávesy
Marcel Buntaj - bicie
Martin Gašpar - basová gitara
Michal Žáček - saxofóny, flauta

Peter Lipa & Band

SK

Peter Lipa je na slovenskej profesionálnej scéne prítomný ako jazzový spevák od začiatku 70. rokov. Je aj skladateľ, organizátor, moderátor, manažér jazzového diania, dlhoročný dramaturg a promotér Bratislavských jazzových dní. 

V ankete časopisu Medzinárodnej jazzovej federácie Jazz Forum sa už v 80. rokoch pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi. Vychádza z bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je veľmi flexibilný a má výbornú štýlovú orientáciu. Jeho rozpätie siaha od klasických jazzových štandardov a dixielandu cez latinskoamerický jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock. Netají ovplyvnenie spevákmi ako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. Spontánne improvizačný typ. V súčasnosti sa dopracoval k "nadštýlovému" pesničkárstvu.

Vydal rovných desať sólových albumov a spolupracoval takmer so všetkými významnými slovenskými a českými jazzmanmi. V roku 2002 vydal album Beatles In Blue(s) s rôznorodými originálnymi úpravami známych i menej frekventovaných beatlesoviek. Repertoár vystúpenia budú exkluzívne tvoriť skladby z tejto platne.

Skupina hrá v nezmenenej zostave od roku 1999. Ako vždy, môžeme očakávať dravú a strhujúcu hudbu na pomedzí jazzu, funky a rhythm and blues.