Mino Cinelu 4t

FR

Svetoznámy perkusionista francúzskeho pôvodu. Jeho otec pochádza z Martiniku. Ako dieťa sa začal učiť hrať na gitare, neskôr - po návšteve rodného ostrova svojho otca - prešiel na perkusie. O niekoľko rokov sa presťahoval do Veľkej Británie a potom do USA, kde začiatkom 80. rokov dostal angažmán v skupine Milesa Davisa. 

S ním nahral niekoľko albumov: We Want Miles, Tutu, Star People, Decoy, Amandla. Mino Cinelu je jeden z najvyťaženejších štúdiových perkusionistov, hral s mnohými významnými umelcami z oblasti popu, alternatívneho pesničkárstva, fusion i rocku: Geri Allenovou, Tori Amosovou, Tracy Chapmannovou, Al DiMeolom, Patom Methenym, Marcusom Millerom, Carlosom Santanom. Známe je jeho účinkovanie a nahrávanie so Stingom.

Bol členom skupiny World Trio (s Kevinom Eubanksom a Daveom Hollandom), na rovnomennom albume z roku 1995 si pripísal autorstvo dvoch skladieb. V roku 2000 vydal sólový album, kde hrá na niekoľkých nástrojoch a spieva. Jeho debut je eklektický, pohybuje na hraniciach, kde sa stretáva jazz, latinskoamerická hudba, africká hudba, folk a pop.