Mike Stern Band

USA

MIKE STERN gitara

BOB FRANCESHINI sax

CHRIS MINH DOKY basa

KEITH CARLOCK bicie

Mike Stern je jeden z najlepších a najznámejších amerických gitaristov. Bob Franceschini je známy predovšetkým od The Yellowjackets. Keith Carlock je bubeník Steely Dan a Toto. Plus fantastický basák Chris Minh Doky.

Mike Stern začínal v Blood, Sweat and Tears a u Billyho Cobhama. Od roku 1981 hral po boku Milesa Davisa. Ich spoločné hranie trvalo niekoľko rokov. Prerušené bolo iba nachvíľu, kôli Sternovmu turné s geniálnym basgitaristom Jacom Pastoriousom.

Pod Davisovým vplyvom vznikol aj Sternov debutový album Neesh, ktorý odštaroval jeho kariéru ako sólistu a kapelníka. Odvtedy je jazzovou superhviezdou, na konte má 15 albumov, množstvo nominácií na Grammy a úctihodný zoznam svetoznámych spoluhráčov, ako David Sanborn či The Brecker Brothers. 

Na BJD Mike Stern hral v roku 2007. Odvtedy vydal dva sólové albumy, bol na šnúre s The Yellowjackets a kultový jazzový magazín Downbeat ho uviedol do zoznamu najlepších gitaristov sveta za posledných 75 rokov. 

V septembri Stern koncertuje s Randy Brecker Bandom, na BJD sa predstaví ako leader svojho Bandu, výnimočného kvarteta: na saxofóne Sternov dlhoročný spoluhráč Bob Franceschini, Chris Minh Doky na basu, Keith Carlock na bicích.

Bob Franceschini je známy predovšetkým od Sterna a od The Yellowjackets, hrával aj s hviezdami ako Tito Puente, Paul Simon, Eddie Palmieri, Lionel Richie a Victor Wooten.

Chris Minh Doky je dánsky hráč vietnamského pôvodu. Fantastický basák sa etabloval na newyorskej scéne: hrával s menami ako Michael Brecker, Trilok Gurtu, David Sanborn a Ryuichi Sakamoto.

Keith Carlock je exkluzívny bubeník, momentálne žiari na šnúre legendárnou skupinou Steely Dan, s ktorou nahral album “Everything Must Go” a je oficiálnym novým bubeníkom skupiny Toto. Hrával aj so Stingom, Johnom Mayerom, Richardom Bonom a desiatkami jazzových aj popových hviezd.