Eythor Gunnarsson - klávesy
Staffan William - Olsson - gitara
David O'Higgins - saxofón
Johann Asmundsson - basgitara
Gulli Briem - bicie

Mezzoforte

ISL

Islandská skupina, ktorá hrá od roku 1977. Najväčší úspech zaznamenala v roku 1983 svojím nestarnúcim hitom Garden party zo štvrtého albumu Surprise Surprise (1983). Touto skladbou zabodovala aj v popových hitparádach a získala si skutočne ohromujúci celosvetový úspech. Stala sa senzáciou britských klubov. 

Členovia skupiny sa presťahovali do Veľkej Británie, o dva roky sa vrátili späť na Island a zariadili si nahrávacie štúdio. Mezzoforte zakladali Eythor Gunnarsson (klávesy), Fridrik Karlsson (gitara), Johann Asmundsson (basgitara) a Gulli Briem (bicie). V čase, kedy skupina vznikla, mali 15-17 rokov.

V aktuálnej zosteve hrá Gunnarsson, Asmundsson a Briem plus anglický virtuózny saxofonista Dave O'Higgins, ktorý so skupinou s prestávkami pôsobí od roku 1986. Fridrika Karlssona nahradil gitarista švédsko-nórskeho pôvodu Staffan William Olsson.

Skupina vydala pätnásť albumov,  na ktorých hosťovali aj svetové hviezdy (saxofonisti Ernie Watts a Steve Tavaglione), koncertovala v dvadsiatich siedmich krajinách a hviezdila na popredných svetových festivaloch. Posledný štúdiový album vyšiel v roku 1995. Potom nastalo pokojnejšie obdobie.  V roku 2002 sa kapela znovu zaktivizovala, takže môžeme hovoriť o comebacku legendy. V tomto čase pripravuje Mezzoforte materiál na nový album.

Mezzoforte je synonymom radostného, melodického, ale zároveň dravého, virtuózneho a vzrušujúceho jazz funku, ktorý určite nenechá publikum sedieť na stoličkách.