Kennedy Administration

USA

Kennedy - spev

Ondre J - klávesy

Nat Townsley - bicie

Chelton Grey - basa

Daniel Muniz - gitara

Štvorica výnimočných hudobníkov a famózna speváčka, to je Kennedy Administration. Jazz, funk, R’n’B, a silná hudobnícka chémia sú hlavnými zbraňami skupiny, ktorej členovia hrali v kapelách najväčších hviezd. Kennedy Administration je rezidentom kultových klubov Blue Note a Groove.

Debutový album Kennedy Administration vyšiel v roku 2017, úspech mal u kritikov aj v rebríčkoch. Ozajstná sila skupiny a speváčky je v živých koncertoch, ktoré sú povinným zážitkom pre fanúšikov jazzfunku. Kapela hrá vlastné aj prevzaté skladby. Vystúpením na našom festivale štartuje európske turné, na ktorom sa kontinentu predstaví top jazzfunková senzácia z New York City.

Klávesák Ondre J pochádza z Čiech, v Spojených štátoch prerazil v roku 2016 ako člen bandu Gregoryho Portera. Hral aj s hiphopvou legendou Wu-Tang Clan, a s francúzskou hviezdou Ayo. Basgitarista Chelton Grey hrával hlavne v doprovode hiphopových hviezd, zároveň je aj hudobným riadieľom zboru katedrály Greater Allen. Najostrieľanejším členom skupiny je bubeník Nat Townsley. Ten hral v kapelách hviezd ako Stevie Wonder, Mariah Carey, Alejandro Sanz, Nile Rogers & Chic, The Zawinul Syndicate, Lalah Hathaway, či Jessica Simpson. Kapelu na tomto turné doplní talentovaný gitarista Daniel Muniz.

Kennedy Administration prinesie na náš festival pravú dynamickú funkjazzovú show aj soulové balady. Ideálna kapela na piatkovú noc.