José James – spev, gitara
Richard Spaven - bicie
Solomon Dorsey – basa
Takuya Kuroda - trúbka
Kristopher Bowers – klávesy

José James

USA

José James je novou speváckou hviezdou moderného jazzu. Kritici o ňom píšu ako o jazzovom spevákovi pre hiphopovú generáciu, no v jeho hudbe okrem spomínaných žánrov nájdeme aj soul či elektroniku. Hoci José za svoju inšpiráciu označuje mená ako John Coltrane, Marvin Gaye a Billie Holliday, podľa mnohých je súčasným pandantom legiend Terryho Calliera Gil Scott-Herona.

Josého Jamesa objavil kultový DJ Gilles Peterson. Prvé dva albumy “The Dreamer” v roku 2008 a “Blackmagic” v roku 2010 vydal na Petersonovej značke Brownswood Music. Ihneď po debute sa objavil v lineupe prestížnych festivalov ako North Sea Jazz, Tokyo Jazz alebo Victoria Jazz. Hosťoval v nahrávkach hviezd ako Jazzanova, Nicola Conte a Basement Jaxx, koncertoval s umelcami ako McCoy Tyner a Flying Lotus.

Dva mesiace po vydaní albumu “Blackmagic” sa na trhu pod značkou Verve objavila Jamesova tretia, prekvapivá  nahrávka “For All We Know”, ktorá namiesto jazzom a elektronikou infikovanej R&B priniesla štandardy naspievané iba v doprovode belgického pianistu Jefa Neveho.

Rok 2013 je ďalším dôležitým míľnikom v kariére Josého Jamesa - podpisuje zmluvu s kultovou značkou Blue Note a vydáva jazzový album “No Beginning No End”, na ktorom hosťujú Robert Glasper, Pino Palladino, Emily King a marocká speváčka Hindi Zahra.

Na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská Sporiteľňa privítame najaktuálnejšiu novú hviezdu jazzu s prvotriednou kapelou.