Joe Locke

USA

Joe Locke - vibrafón
Kenny Washington - spev
Danny Grissett - piáno
Ernesto Simpson - bicie
Darryll Hall - basa

Joe Locke je uznávaný americký vibrafonista a skladateľ. Renomovaný jazzový magazín DownBeat ho označil za najlepšieho vibrafonistu, Jazz Journalists Association ho trikrát ocenil ako vibrafonistu roka. 

Už ako mladý študent hrával s velikánmi ako Dizzy Gillespie a Mongo Santamaría. Joe Locke hrá na vibrafón jazzovo aj funky, intenzívne aj uvoľnene.  

Aktuálny, minuloročný album “Lay Down With My Heart” Lockeho predstavuje aj v bluesovej, ležérnej polohe, no naďalej pokračuje v prekračovaní žánrových hraníc. Na albume hosťuje spevák Kenny Washington, ktorý s ním príde aj na náš festival. Bude to jeho prvý, premiérový koncert na Slovensku.

Kenny Washington je fantastický, technicky dokonalý spevák. Rodák z New Orleans je verný starej škole jazzového spevu, ale Stevie Wonder ho inšpiruje rovnako ako Ella Fitzgerald. Album sa ihneď po vydaní dostal na prvú pozíciu Jazz Week Charts a niekoľko týždňov bol najhranejším v amerických jazzových rádiach.  

Joe Locke debutoval v prvej lige v roku 1990, odvtedy vydal vyše 30 albumov a odohral stovky úspešných koncertov s vlastnou kapelou. Zároveň sa stal žiadaným a obľúbeným spoluhráčom svetových hviezd: na pódium ho pozvali napríklad Grover Washington Jr., Kenny Barron, Dianne Reeves, Hiram Bullock, Ron Carter, Bob Berg, Randy Brecker, Eddie Henderson a The Mingus Big Band, ale aj ne-jazzové mená ako Rod Stewart a Beastie Boys.