Hailey Tuck

USA

Hailey Tuck - spev

Tim Thornton - basa

Lloyd Haines - bicie

Rick Simpson - piáno

Príbeh ako z rozprávky. Hailey Tuck maturovala na baptistickej vojenskej internátnej škole v Texase. Mladá milovníčka jazzu 30. rokov, Edit Piaf, a vintage oblečenia si hneď kúpila jednosmernú letenku do Paríža. Tam sa začal príbeh mladej, talentovanej, dobrodružnej jazzovej hviezdy. 

Hailey Tuck do Paríža zo sebou priniesla iba svoj unikátny hlas, v ktorom sa výrazom a zafarbením stretávajú Billie Holiday, Ella Fitzgerald, a Regina Spector. Vďaka rôznym náhodám a novým známostiam Hailey čoskoro už spievala v jazzových baroch. V repertoári má jazzové klasiky ako “My Funny Valentine” či “So in Love”, ale aj Boba Dylana, či Maroon 5. Svoj image dámy z knihy F. Scott Fitzgeralda si zachováva dodnes. Hailey Tuck sa stala novodobou “Jazz Age Libertine”, američanka v Paríži hviezdou miestnej scény. Hailey Tuck debutovala v roku 2014, na konte má tri EP platňe, hosťovala v electroswingovej hitovke “Supermarket”.  

Retrojazzová diva vydá svoj prvý dlhohrajúci album na značke Sony Music tesne pred našim festivalom. Na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa predstavíme budúcu megahviezdu, ktorá úspešne oživuje neodolateľne šarmantný jazz 30. rokov.