Ghost-Note feat MonoNeon

USA

Robert Sput Searight - bicie

Nate Werth - perkusie

MonoNeon - basa

Sylvester Onyejiaka - saxofón

Jonathan Mones - saxofón

Peter Knudsen - gitara

Bubeník Robert Sput Searight a perkusionista Nate Werth majú na konte 3 ceny Grammy - dostali ich ako členovia Snarky Puppy, najslávnejšej jazzovej kapely súčasnosti. Stálym členom  Ghost-Note je aj fenomelnálny basák MonoNeon, jeden s posledných hudoníkov, ktorí hral z Princeom. 

Ghost-Note je nadupaná, inštrumentálna jazzfunková smršť, ktorá stavia na základoch položených legendami ako James Brown a Sly & Family Stone. Záber kapely je ale oveľa širší - v hudbe Ghost-Note sa objavuje afrobeat, hip-hop, psychedélia, či world music. Výsledkom je divoký, hudobne bohatý, od prvého momentu príťažlivý inštrumentálny jazzfunk budúcnosti.

Ghost-Note koncertuje od roku 2015 - vďaka svojmu odvážnemu zvuku a muzikantskej smršti predvedenej na pódiu s obrovským úspechom už od začiatkov. Debutový album “Fortified” sa ihneď dostal na prvé miesto iTunes Jazz Chart, podobne ako ostatný dvojalbum “Swagism” z roku 2018. Na druhom albume hosťujú Kamasi Washington, Nigel Hall, a Taz. “Swagism” a následné koncerty zadefinovali výsostné postavenie Ghost-Note v pelotóne moderného, nekompromisne objaviteľského, vášnivého multikultúrneho jazzu. 

Hviezdou kapely je aj famózny basgitarista MonoNeon. Svojský štýl mladého basáka pozitívne okomentoval aj Marcus Miller, no najväčšiu poctu dostal od Princea, ktorý ho pozval do svojej kapely. Kôli Princeovmu osudu žiaľ došlo len k niekoľkým spoločným skúškam a k jednej spoločnej nahrávke. MonoNeon je adorovaný aj za svoju experimentálnu sólovú  tvorbu: od roku 2010 vydal 19 albumov. MonoNeon hrá na špeciálne vyrobenej mikrotonálnej base.

Samotný Robert Sput Searight okrem Snarky Puppy hráva aj s Herbiem Hancockom a s Kendrickom Lamarom. 

Zo stálej zostavy Ghost-Note s Princeom hrával aj baritón a tenorsaxofonista Sylvester Onyejiaka, známy aj zo skupiny Quantic. Altsaxofonista Jonathan Mones je členom Funky Knuckles.  Na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa kapelu doplní gitarista Peter Knudsen.