Enrico Rava Tribe feat Gianluca Petrella

ITA

Enrico Rava - trúbka
Gianluca Petrella - trombón
Giovanni Guidi - piáno
Gabriele Evangelista - kontrabas
Fabrizio Sferra – bicie

Enrico Rava je nepochybne jedným z mála Talianov, ktorí sú svetoznámymi hviezdami jazzu. Rava je trúbkár, a hráč na kridlovku. Na scéne je aktívny od polovice šesťdesiatych rokov, začínal v kapele Gata Barbieriho. Krátko na to sa presťahoval do New Yorku, kde sa stal súčasťou čerstvej bebop scény.

Enrico Rava v Spojených štátoch spolupracoval s protagonistami jazzu ako Pat Metheny, Michel Petrucciani, John Abercrombie, Joe Henderson, Richard Galliano, Miroslav Vitouš, Joe Lovano, Lee Konitz, John Abercrombie, Joe Henderson, John Scofield, a Gil Evans.

Okrem bebopových zostáv sa často objavoval aj v avantgardných formáciách. Enrico Rava vydal vyše 40 sólových albumov, z toho tucet na kultovej značke ECM. S ďalším legendárnym talianom Paolom Fresum vydal štvoralbumovú sériu nahrávok inšpirovaných Milesom Davisom.

Enrico Rava príde na jazzáky so svojim Quintetom, prezývaným aj “Tribe”, ktorého členmi sú mladí, ale fantastickí hudobníci Gianluca Petrella, Giovanni Guidi, Gabriele Evangelista, a Fabrizio Sferra (Batteria) Svoj aktuálny album “Wild Dance” vydal Enrico Rava s Quartetom minulý rok na značke ECM.